Warsztaty dla dzieci, które lubią pracę z materiałami plastycznymi, potrzebują wyciszenia i skupienia na zadaniu. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny to doskonałe wsparcie rozwoju małej motoryki dziecięcych dłoni i przygotowanie do nauki pisania. To również cenne doświadczenie sensoryczne, które znakomicie stymuluje układ nerwowy. Ponadto praca z gliną wycisza, uczy cierpliwości, umożliwia doskonalenie umiejętności koncentracji. Zajęcia ceramiczne rozwijają wyobraźnię i ekspresję plastyczną, ćwiczą kreatywność i abstrakcyjne myślenie. Podczas zajęć dzieci wykorzystują specjalistyczne narzędzia, a także przedmioty pochodzenia naturalnego i z recyklingu. Dzięki temu uczą się znajdować nowe, kreatywne zastosowanie dla przeróżnych przedmiotów codziennego użytku, a także spostrzegają wielość faktur i struktur w otoczeniu i środowisku naturalnym. Te warsztaty to przede wszystkim dobra zabawa, podczas której liczy się sam proces pracy z gliną, nieskrępowana kreatywność i samodzielne doświadczanie.

Adresat Dzieci 6-11 lat
Zapisy 54 427 02 64, pon – pt, godz. 10:00 – 18:00
Termin zajęć Wtorki, 16:30 – 18:00
Koszt 150zł / miesiąc
Limit 15 osób

Prowadząca: Karolina Piaścik

Dyplomowana artystka i animatorka kultury. Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych oraz Malarstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi zajęcia plastyczne z elementami arteterapii dla różnych grup wiekowych.

W ICF – Skarbcu Fajansu prowadzi sekcje plastyczne „Kwiaty Fajansu”, czyli malowanie kwiatów z fajansu włocławskiego dla młodzieży i dorosłych oraz „Małe rzemiosło”, czyli zajęcia z rzeźby dla dzieci. Zapraszamy także na prowadzone przez Karolinę warsztaty czasowe, które będą się zmieniać co dwa miesiące, ale na pewno dzięki temu będą ciekawe. W ofercie między innymi: malowanie kurtki jeansowej w fajansowe kwiaty, malowanie biżuterii, kintsugi, mozaika.