„Mec we wspomnieniach i piosenkach”

Slider 1080 MEC

Piosenki i wspomnienia o Bogusławie Mecu podczas niezwykłego koncertu w „Browarze B.” w niedzielę 12 marca! Wystąpią Konin Band Orchestra i śpiewający włoclawianie!

Bogusław Mec to klasyk polskiej muzyki rozrywkowej. Po pierwszej nagrodzie w Opolu w 1971 r. zrozumiał, kąpiąc się w oceanie, że śpiewanie to niezła recepta na życie. W 1972 r. rozpoczął się dla niego okres niewoli jednego “Portretu” , który trwa do dziś! W dziedzinie piosenki zdobył w Polsce prawie wszystko co możliwe w konkursach, plebiscytach, festiwalach z międzynarodowym Grand Prix włącznie. Uwielbiał szlaki i pejzaże Hemingwaya, prostotę i wyzwolone szaleństwo. Nie znosił ideologii, systemów i partii. Uważał, że skromność jest drogą do pychy. Nie znosił głupoty i niekompetencji. Niczego co robił, nie żałował. W dystansie do ludzi pomagało mu zawsze rondo kapelusza i czarny długi płaszcz. Bogusław Mec zmarł 11 marca 2012 r.
W koncercie w „Browarze B.” zagra Konin Band Orchestra pod dyrekcją Ryszarda Jarosława Piotrowskiego i Szymona Piotrowskiego. Znakomity big-band związany z Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalem Piosenki i Tańca w Koninie – towarzyszyć będzie wszystkim wykonawcom włocławskiego koncertu.
Śpiewający włocławianie to: Dorota Pruszczyńska (BW-69), Wojtek Hamkało, Marcin Majewski, Grzegorz Walczak, Janusz Witeński (BW – 69), Mirosław Murzyński, Julia Wojtulewicz, Oskar Skibiński, Michał Kamiński – Złoty Aplauz – Konin 2015, zespół „Contra” oraz „Older Dixiland Band”. Podczas koncertu pojawią się także specjalni goście! Reżyseria, scenariusz oraz opieka artystyczna – Adam Pawlikowski.

Koncert „Mec we wspomnieniach i piosenkach” w „Browarze B.” w niedzielę 12 marca o 18.00. Bilety w cenie 35 zł w “Browarze B.” pon.-pt.10.00 -18.00 i sob. 14.00-18.00.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.