„Mieczysław Fogg – Wspomnienia dawnych dni”
Klub „Stara Remiza” zaprasza miłośników dawnych szlagierów 29 stycznia 2016 r. o godz. 18:00 na spektakl słowno-muzyczny „Mieczysław Fogg – Wspomnienia dawnych dni” w wykonaniu barytona Piotra Kędziorka i Piotra Kopietza – akordeon, bandoneon.
Podczas tego wyjątkowego spektaklu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe, zaskakujące aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz niepowtarzalny, kameralny klimat spektaklu (w tym bardzo ciekawa i oryginalna narracja w wykonaniu obu artystów) sprawią, że „Wspomnienia dawnych dni” staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne. W programie spektaklu m.in.: „To ostatnia niedziela”, „Tango milonga”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „W małym kinie”, „Bluzeczka zamszowa”, „Już taki jestem zimny drań”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Klubie „Stara Remiza”.
Piotr Kędziorek – baryton, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem Maestry Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia.