Mistrzostwa Świata „Saboteur 2016”, Budapeszt

aa

Ot, pograł sobie. I pokonał pół świata…
W rozegranych w Budapeszcie Mistrzostwach Świata w grę „Sabotażysta”, reprezentujący Polskę oraz włocławskiego „Taktyka”, Krystian Łukaszewski uzyskał 9. wynik wśród 29 graczy z całego świata. Najlepszym „sabotażystą” globu został Steven Chu z Hongkongu.

„Sabotażysta” to jeden z najpopularniejszych światowych tytułów wśród gier planszowych. Eliminacje do Mistrzostw Świata 2016 w tę negocjacyjną grę z krasnalami w roli głównej odbywały się w 26 krajach. W Polsce udział wzięło ponad 700 zawodników. Krystian Łukaszewski z naszego włocławskiego „Taktyka” w Centrum Kultury Browar B. zdobył w Warszawie tytuł mistrza Polski i wywalczył kwalifikacje do Budapesztu. Tam przez prawie 5 godzin walczył z mistrzami poszczególnych państw. W pokonanym polu zostawił m.in. reprezentantów Czech, Kanady, Francji, Finlandii i Niemiec. Najstarszy zawodnik turnieju miał 57 lat, najmłodszy tylko 11.
Fantastyczna przygoda – opowiada Krystian Łukaszewski. – W Budapeszcie spotkali się najlepsi z najlepszych i rywalizacja w tym środowisku sama w sobie była intelektualnym deserem. Poznałem wielu ciekawych ludzi, m.in. samego Fredericka Moyersoena, twórcę „Sabotażysty”. Mnie cieszy, że Włocławek był w jednym rzędzie z Tokio, Berlinem, Atenami czy Toronto. Taka mała radość. Większa będzie, kiedy ta część graczy, która zapowiedziała towarzyską wizytę u nas (bo nigdy nie byli w Polsce), faktycznie dotrze nad Wisłę. Ja marzę teraz, aby któreś z naszych zdolnych „taktykowych” dzieci powtórzyło, przynajmniej, mój wynik w przyszłym roku. Sukcesy Patryka Daroszewskiego (wicemistrz Polski w „RED 7”) i Agaty Mirzejewskiej (rekord Polski „Speed Cups”) pokazują, że idziemy dobrą drogą i oprócz zabawy – poprzez gry planszowe – uczymy również wartościowych rzeczy.
Efektem popularności gry „Sabotażysta” oraz poszczególnych krajowych turniejów będzie cykliczność mistrzostw. Następny finał rozegrany zostanie na Łotwie, a eliminacje rozszerzone o kolejne państwa. Prawdopodobnie w 2017 dotrze do Polski również międzynarodowy turniej w grę „Wizard”, również rangi mistrzostw świata. Anglojęzyczny egzemplarz „Wizarda” już jest u nas!
Warto dodać, że najlepszym organizatorem turnieju krajowego zostało wydawnictwo G3 z Konina. Polska miała największą frekwencję, a podczas eliminacji w samym „Taktyku” wzięło udział więcej graczy (54!) niż w… mistrzostwach Finlandii czy Belgii.
Czyli do „Taktyka” marsz: grać i zwyciężać! Najbliższy towarzyski turniej w „Patchwork” już 10.12.
Klub gier planszowych „Taktyk” czynny jest w czwartki 16-20 oraz w piątki i soboty 12-20. Wstęp całodniowy: 6 zł.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.