„Mocni sztuką – Zwyczajni – niezwyczajni”

serduszko

Zapraszamy na wystawę prac uczestników terapii zajęciowej w „Domu pod Serduszkiem” w Kowalu. To wystawa z okazji 20-lecia istnienia placówki. Ekspozycję można zobaczyć w “Browarze B.” w Galerii Suszarnia 2.
Dom Pomocy Społecznej w Kowalu i jego Dyrektor Piotr Jacek Zbonikowski zachęcają do zapoznania się z twórczością artystów niezwykłych, silnych i niezłomnie wiernych wartościom większym, niż estetyczne. Mieszkańcy DPS, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz osoby przebywające na turnusach rehabilitacyjnych od 1997 roku i od początku istnienia placówki korzystają z wyjątkowej formy pomocy – terapii zajęciowej.

W trakcie zajęć plastycznych realizują cele daleko wykraczające poza usprawnienie manualne. Korzystają z różnych technik plastycznych, by zaangażowaniem w pracę artystyczną niwelować własne ograniczenia, ale nie tylko – uczestniczą w licznych konkursach  plastycznych i zdobywają nagrody i wyróżnienia:

  • Elżbieta Chorosz

– wyróżnienie w X Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych osób niepełnosprawnych, Kraków 2008,

– wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Zamki, dworki i rezydencje na ziemiach polskich województwa kujawsko-pomorskiego”, Toruń 2012,

– wyróżnienie w XII Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych osób niepełnosprawnych, Kraków 2013,

  • Andrzej Sowiński

– wyróżnienie honorowe w konkursie plastycznym pt. „Zamki, dworki i rezydencje na ziemiach polskich województwa kujawsko-pomorskiego”, Toruń 2012,

– III nagroda w V wojewódzkim konkursie plastycznym dla osób niepełnosprawnych pt. „Pejzaż polski”, Toruń, 2015,

  • Adam Gruba

– wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Zamki, dworki i rezydencje na ziemiach polskich województwa kujawsko-pomorskiego”, Toruń, 2012,

– wyróżnienie w XII Biennale Sztuk Plastycznych osób niepełnosprawnych, Kraków, 2013,

  • Włodzimierz Adamkiewicz

– wyróżnienie w V wojewódzkim konkursie plastycznym dla osób niepełnosprawnych pt. „Pejzaż polski”, Toruń, 2015,

– wyróżnienie w konkursie plastycznym z cyklu „Szukając talentów – twórczość samorodna” organizowanym przez Fundację ARTiFAKT, Poznań, 2015.

Sztuka leczy, daje moc i nie wyklucza. Poznajmy prace ludzi mocnych sztuką, zwyczajnych i niezwyczajnych żyjących obok nas i wśród nas.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.