Moje wielkie greckie mieszkanie – gra “Santorini”

taktyk santorini www

Santorini to słynna już w starożytności grecka wyspa, słynąca z produkcji wina i oliwek. W grze “Santorini” możemy przenieść się choć na jakiś czas w ten słoneczny zakątek Europy, osiedlić się i budować typowe środziemnomorskie osiedle – tylko dla nas.

Nasza propozycja to niesamowicie przystępna gra strategiczna. Rozgrywka polega na stawianiu ślicznych trójwymiarowych budynków na planszy imitującej wyspę! Gra jest na tyle nieskomplikowana, że z chęcią usiądą do niej nawet uczniowie szkoły podstawowej. Nauka zasad rozgrywki trwa kilka minut. “Santorini” posiada jednak możliwości, które od lat przyciągają do niej również zaawansowanych graczy. Jednym słowem to gra dla każdego!

Zasady są zwodniczo proste. Każda tura składa się z dwóch kroków:
1. Ruch. Przesuwamy jednego ze swych budowniczych na sąsiadujące pole. Można poruszyć go na tym samym poziomie, wejść poziom wyżej lub zejść o dowolną liczbę poziomów.
2. Budowa. Po przesunięciu pionka budowniczego wznosimy poziom budynku na dowolnym sąsiednim polu. Jeśli jest to trzeci poziom – stawiamy na nim kopułę.

Wygranym zostaje ten z graczy, który jako pierwszy wprowadzi swego budowniczego na trzeci poziom. Niby proste. Jednak w “Santorini” bardzo ważnym elementem, który przesądza o atrakcyjności rozgrywki, są zaprojektowane dodatkowe zdolności dla graczy. To 30 tematycznych, boskich i heroicznych mocy z greckiej mitologii, które w zasadniczy sposób wpływają na przebieg gry. Pomagają nam lub są utrudnieniem dla przeciwników – ich wykorzystywanie jest kluczowym elementem sukcesu.
Jeśli ktoś tęskni za plażą, szumem fal i promieniami słońca, a może jest przyszłym (lub niespełnionym) architektem, niech sięgnie po “Santorini”!

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.