Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy”

Slider nabor 2018 Kujawy

Od ponad ćwierć wieku zespół promuje folklor, tradycje i obrzędy m.in. z Kujaw, Łowicza, Spisza, Rzeszowa, Żywca, Krakowa oraz Kurpi. Oprócz odtwarzania oryginalnych tańców, śpiewów, muzyki i strojów ludowych, zespół na swoim koncie posiada również widowiska związane z obrzędowością oraz organizację imprez folklorystycznych o zasięgu ogólnopolskim.

Efekty, które mogą podziwiać widzowie w trakcie widowisk to efekt ciężkiej pracy uzdolnionych dzieci i młodzieży z Włocławka i okolic. Zespół pracuje w czterech grupach wiekowych – najmłodsi – Skrzaty, Stokrotki, Malwy oraz najstarsza Grupa Reprezentacyjna. Grupy dziecięce spotykają się na próbach dwa razy w tygodniu, natomiast grupa reprezentacyjna trzy razy w tygodniu po dwie godziny. Oprócz zajęć tanecznych prowadzone są również zajęcia wokalne.

Dzieci i młodzież Zespołowa rozwijają się więc nie tylko pod względem tanecznym (ruchowym) ale także muzycznym i wokalnym. Prowadzone zajęcia obejmują również ćwiczenia koordynacyjne i sprawnościowe. Każda godzina spędzona na parkiecie daje wymierne efekty w czasie prezentacji scenicznych, ale także w codziennym życiu. Zespół to nie tylko praca, ale również możliwość spędzenia wolnego czasu, a także możliwość podróżowania po całym świecie. Tylko w ciągu ostatniej dekady Zespół odwiedził około 10 państw na całym kontynencie, a także w Azji. Ponadto, bierze udział w konkursach i przeglądach oraz organizuje zgrupowania szkoleniowo-kondycyjno-wypoczynkowe dla swoich tancerzy.

Zapraszamy do współtworzenia Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy”. Nabór do zespołu dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat odbędzie się w sali tańca CK “Browar B.” 18 września 2018 r. o godz. 17.00.

Kontakt z kierownikiem zespołu: Maciej Mielczarski 799-111-032.

Pozostałe aktualności

ferie-2020-1080x323c
Ferie Browerie
slajder 1920 x575 ckbb warsztaty 22
Warsztaty dla dzieci

Komentowanie jest zamknięte.