Nagroda Związku Artystów Scen Polskich dla zespołu „Classic” pod kierunkiem Iny Griszczuk!

clasic-baner

Podczas Gali Finalistów Classic otrzymał najwyższe z możliwych nagród za udział w konkursie: I miejsce w kat. 12-15 lat, I miejsce w kat pow. 15 lat oraz specjalną Nagrodę za Wybitne Osiągnięcia Artystyczne przyznaną przez Sekcję Tańca i Baletu Związku Artystów Scen Polskich !
Po raz drugi w Elblągu odbył się Konkurs Sztuki Baletowej, którego organizatorem jest Centrum Tańca Broadway. 21 i 22 grudnia na scenie Teatru im. A. Sewruka zaprezentowało się ponad 200 tancerzy z 22 szkół tańca, ośrodków kultury i stowarzyszeń artystycznych z całej Polski m. in. z Poznania, Łodzi, Krakowa, Katowic, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Kołobrzegu, Olsztyna, Elbląga oraz zespół Classic z Włocławka.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: taniec klasyczny i neoklasyczny oraz taniec współczesny. Podczas dwudniowej imprezy soliści i zespoły rywalizowały ze sobą, pokonując kolejne etapy konkursu. Zespół Classic, który do Elbląga przyjechał z dwiema grupami tanecznymi, startował w kategorii taniec współczesny 12-15 lat i pow.15 lat. Dla tancerek i choreografa zespołu, Iny Griszczuk, był to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs, spośród tych, w którym zespół dotychczas brał udział.

O wysokim poziomie artystycznym Konkursu Sztuki Baletowej świadczy światowej rangi Jury, które oceniało młodych tancerzy: Barbara Sier-Janik -pedagog, tancerka, wiceprzewodnicząca Sekcji Tańca i Baletu Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) i zastępca przewodniczącej rady programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca -Lidia Kowcz, absolwentka Szkoły Baletowej w Kijowie, I-sza Solistka Teatru Opery i Baletu we Lwowie oraz Opery Warszawskiej, Urszula Krzewińska -tancerka Opery Wrocławskiej, przewodnicząca Rady Programowej Sekcji Związku Artystów Scen Polskich, wiceprzewodnicząca Sekcji Tańca i Baletu ZASP, Dominika Krysztoforska -I-sza Solistka Polskiego Baletu Narodowego Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie oraz Henryk Jeż -tancerz Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, a także Iryna Vasileuskaya -solistka Polskiego Baletu Narodowego.
Szczególne podziękowania i gratulacje kierujemy do głównego choreografa zespołu – Iny Griszczuk -artystki, tancerki, która zespół stworzyła i od lat z zawodowym kunsztem i pasją go prowadzi, odnosząc liczne sukcesy. Ostatni w Elblągu stanowi ukoronowanie osiągnięć tancerek zespołu „Classic”.

Gratulujemy zespołowi sukcesu, ciągłego podnoszenia od lat wysokiego poziomu artystycznego! Dziękujemy również za promocję naszego miasta w Polsce.


Pozostałe aktualności

marcinbrowarb
Koncert „Włocławek dla Orkiestry”
slajder 1920 x575 ckbb Ferie Browerie
Ferie Browerie 2023

Komentowanie jest zamknięte.