Nagrody Prezydenta Włocławka

20160530-IMG_4408

Wśród osób nagrodzonych przez prezydenta Marka Wojtkowskiego są twórcy związani z “Browarem B.”.

Nagrodę Główną w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymał Mikołaj Konczalski, artysta plastyk i poeta. Ma na koncie blisko 200 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, w tym 2-krotnie w Japonii. W dorobku literackim posiada kilka tomików poetyckich. Jego wiersze były wielokrotnie prezentowane na antenie Polskiego Radia, w telewizji, w almanachach i antologiach polskiej poezji współczesnej. W swojej twórczości nie ogranicza się jedynie do poezji i malarstwa. Jego twórczość jest bogata i różnorodna tak w formie jaki i w przekazie. Zajmuje się bowiem również rysunkiem, grafiką, wystrojem wnętrz a nawet rzeźbą. Prace Mikołaja Konczalskiego można zobaczyć na wystawie w Centrum Kultury “Browar B.”.

Nagroda w kategorii muzyka trafiła do chóru Canto, laureata wielu prestiżowych konkursów krajowych i zagranicznych. W ostatnich miesiącach zdobyli: Grand Prix na Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych, Grand Prix na Międzynarodowym Ohrydzkim Festwilu Chóralnym w Macedonii, I miejsce na Festiwalu Cantio Lodziensis. Canto nie tylko często występuje w “Browarze B.”, ale także jubileusz 25-lecia świętować będzie u nas w październiku 2016 roku .

W kategorii Odkrycie Roku  nagrodę zdobyła Magda Olszewska, młoda wokalistka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, która zadebiutowała w “Browarze B.”.

Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymał Andrzej Fronczak, artysta plastyk, który ma na swoim koncie 39 wystaw indywidualnych. Fronczak jest organizatorem i komisarzem ogólnopolskiego pleneru malarskiego Agro-Art. w Gołaszewie, którego efekty można oglądać w “Browarze B.”.

W kategorii muzyka, wyróżnienie trafiło do Marcina Majewskiego, lidera zespołów jak: Amuzja, Belgrad, Kapela z szaconkiem czy Game Cover. Marcin jest także twórcą i reżyserem koncertów pn.„Wehikuł czasu”, podczas których muzycy upamiętniają zasłużonych polskich artystów. W kategorii taniec wyróżnienie otrzymała 16-letnia tancerka zespołu Classic Natalia Mrozińska, która w 2015 r. zdobyła tytuł dwukrotnej mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata. Wyróżnienie w kategorii wydarzenie otrzymał Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej.

Nagrodę Prezydenta Miasta w kategorii wydarzenie otrzymał Festiwal Kultury, Nauki i Przedsiębiorczości.
Nagrody trafiły również do pisarki Ireny Matuszkiewicz i Katarzyny Michalskiej, aktorki Teatru Ludzi Upartych.
Ponadto wyróżnienia otrzymali w kategorii literatura Mirosława Stojak, plastyka – Paweł Lewandowski –Palle i aktorka Aleksandra Politowska w kategorii odkrycie roku.
Tytuł Sponsora Roku przyznany został Grupie Energa.


Pozostałe aktualności

slajder bisaga 2020 ckkb 1920 x 575
Γάτες znaczy koty – wystawa fotografii
kee1
keep rockin’ – koncert
banermodelarnia 2020 ckkb1080x320
Festiwal Modelarski

Komentowanie jest zamknięte.