Obieżyświaty – spotkanie podróżników

baner obiezyswiaty impreza

21 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 po raz drugi przeniesiemy się w odległe zakątki świata. Prelegenci zabiorą nas i pokażą swoimi oczami Peru, Kambodżę, Indie oraz Islandię.
Bilet 2zł.

Wystąpią:

Wioletta Węgorowska
Peru – feria kolorów, bogactwo kultury i magia przyrody
Jaką drogą najszybciej dotrzeć do raju? Gdzie zobaczyć najwyższą wydmę na świecie? Jak się żyje na pływających wyspach uros? Co ma wspólnego Polska z Peru? Zapraszamy na podróż po Gringo Trail w Peru, najczęściej odwiedzanym szlaku turystycznym przez białego człowieka, by przekonać się, że Peru to kraj dla poszukiwaczy przygód i miłośników starożytnych cywilizacji. Z lotu ptaka umiejscowimy jedne z największych atrakcji tego kraju, które rozbudzają wyobraźnię i pobudzają zmysły.

Piotr Lisiński
Jak smakuje Cambodia w Kambodży
Kambodża to kraj doświadczony w nieodległej historii traumatycznymi wydarzeniami, na skutek dyktatury Pol Pota i Czerwonych Khmerów. To również, a może przede wszystkim, kraj urzekających krajobrazów, niesamowitych zabytków oraz życzliwych i uśmiechniętych ludzi. Bazując na dwutygodniowej podróży po tym egzotycznym zakątku świata, na pół godziny przeniesiemy się do Azji Południowo – Wschodniej, aby przekroczyć lądową granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą w Poipet, odwiedzić drugie co do wielkości miasto Kambodży – Batambang oraz kompleks zabytków Angkoru. Nie zabraknie obrazów z kambodżańskiej prowincji, pływających wiosek w okolicach jeziora Tonle Sap, czy też plantacji orzeszków nerkowca. Odwiedzimy Kambodżańską dżunglę wraz z mieszkańcem Ban Lung, któremu pomogli finansowo, dzięki internetowej zbiórce, nasi rodacy. Zamieszkamy też na chwilę u niego w domu, aby poznać od kuchni życie rodziny. Dowiemy się, jak i gdzie tak naprawdę rośnie pieprz, a na końcu zajrzymy do stolicy gdzie spróbujemy „Happy Pizzy”, przespacerujemy się po kompleksie Pałacu Królewskiego i świątyni Wat Phnom. Będzie też chwila zadumy w miejscach zbrodni reżimu Pol Pota.

Paweł Skiba
Indie widziane sercem kobiety i oczami mężczyzny
Kiedyś pewna mądra osoba powiedziała mi, że każdy kto był w Indiach, patrząc na to samo co inni, widział coś zupełnie odmiennego. Na tym zdaniu można by zamknąć opis prezentacji, ponieważ podróżując po Indiach z moją żoną, przywiozłem z tej wspólnej podróży skrajnie odmienne wspomnienia niż ona. Podczas spotkania widzowie zobaczą więc różne oblicza tego fascynującego kraju, widziane sercem Kobiety i oczami Mężczyzny. Indie to przecież miejsce, w którym bród miesza się z elegancją, bieda z bogactwem, piękno z kiczem, smród zgnilizny z zapachem kadzideł, a higiena z… nie, higieny po prostu nie ma. Przyjdźcie i posłuchajcie sami.

Kamil Czarnecki
PomagaMY, czyli Islandia 2017
W maju 2017 roku wystartował z lotniska w Keflaviku. Znów był w podróży, po raz pierwszy samotnej. Przez 35 dni tułał się po surowej, wulkanicznej wyspie. Poznawał nowe osoby, zwiedzał, cieszył się wolnością, mimo popełnianych błędów. Przejechał ponad 2000 kilometrów, lecz to nie kilometry, a zebrane pieniądze ciągnęły go dalej. Dzięki charytatywnej idei zebrał blisko 20 tys. złotych dla podopiecznych Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Brześciu Kujawskim. Czy cel został osiągnięty?

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.

[an error occurred while processing this directive]