Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej – informacje dla uczestników

baner-ojczyzniany-2019

W Święto Niepodległości wokaliści z całej Polski zmierzą się z tematyką patriotyczną i walczyć będą o główną nagrodę: 2000 zł!

Celem Festiwalu jest upowszechnianie treści patriotycznych oraz wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różnorodne formy artystyczne. Jury oceniać będzie dobór repertuaru, technikę wokalną, dykcję, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Do udziału w konkursie zapraszamy solistów, którzy ukończyli 15 lat, a także zespoły (2-8 osób).
Organizatorem Festiwalu jest Urząd Miasta Włocławek.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 listopada na adres konkurs@ckbb.pl Więcej informacji pod nr tel. 54 427 02 37.

Wykonawców oceniać będzie jury:

Katarzyna Winiarska – pedagog emisji i impostacji głosu, wykładowca Warszawskiej Akademii Teatralnej. Przez wiele lat pracowała w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Warszawie, współpracowała z Teatrem Rozmaitości. Zajmuje się popularyzowaniem śpiewania wśród dzieci i młodzieży. Zasiada w jury wielu konkursów i festiwali (m.in. „Pamiętajmy o Osieckiej”); prowadzi warsztaty wokalne w Polsce i na świecie.

Janusz Radek – wokalista i aktor, obdarzony głosem o niekończącej się skali. W swoim dorobku ma role w spektaklach muzycznych, m.in: „Gorączka” i „Opera za trzy grosze” (Teatr Muzyczny we Wrocławiu), „Jerry Springer – The Opera” (Teatr Muzyczny Capitol), „Jesus Christ Superstar” (za rolę Judasza dostał Złotą Maskę). Swoją karierę rozpoczynał od wykonywania piosenek poetyckich, m.in. aranżacji utworów Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Preisnerem i Piotrem Rubikiem (“Tu es Petrus”, “Psałterz wrześniowy”), wydał kilka płyt solowych, z których najważniejsze to “Królowa Nocy” oraz “Serwus Madonna”. Laureat Grand Prix XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także I nagrody XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Adam Rymarz – wokalista obdarzony niezwykle ciepłą barwą i szeroką skalą głosu oraz słuchem absolutnym, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (chóralistyka i edukacja muzyczna). Laureat wielu nagród i wyróżnień, m. in. „Indywidualność wokalna” na I Ogólnopolskich Warsztatach Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Inowrocławiu (2002), Grand Prix i Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel na Warsaw Gospel Days (2005). Wykładowca impostacji głosu na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej im. Leona Schillera w Łodzi, nauczyciel śpiewu i trener wokalny przygotowujący uczestników „The Voice of Poland”, “The Voice Kids” i “All Together Now. Śpiewajmy razem”.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania

IX FPO regulamin

IX FPO karta zgloszenia

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.