Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS”

ars-baner

Impreza z ponad 40-letnią historią jest największym i najważniejszym wydarzeniem artystycznym dla seniorów w Polsce.

ARS jest wydarzeniem międzypokoleniowym o profilu artystycznym i metodycznym. Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku artystycznego Seniorów i ludzi młodego pokolenia. Najlepszy solista, duet, grupa lub zespół otrzymuje Grand Prix im. Tytusa Frelichowskiego, byłego kierownika Działu Artystycznego Wojewódzkiego Domu Kultury (obecnie KPCK), inicjatora działań na rzecz seniorów w naszym województwie i kraju. „ARS” stwarza możliwości konfrontacji twórczości artystycznej, pielęgnowanie tradycji ludowych i działalności zespołów artystycznych.

Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Włocławek oraz Centrum Kultury Browar B., które jest jednocześnie gospodarzem wydarzenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Patronat naukowy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat medialny: Magazyn „Głos Seniora” z Krakowa oraz Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Nagrody finansowe w Przeglądzie ufundował prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz do kibicowania biorącym udział w przeglądzie:

Piątek, 1 lipca 2022 (pierwszy dzień Przeglądu)
15.00: inauguracja Przeglądu
15.15–18.40: przesłuchania konkursowe
19.00: spotkanie instruktorów zespołów z jury

  1. Muzyka: Chór Klubu Seniora „Piast” z Włocławka, instruktor: Maria Madziarz, województwo: kujawsko-pomorskie
  2. Muzyka: Zespół Wokalny „Lawenda” z Kujawskiego Stowarzyszenia Seniorzy Razem we Włocławku, instruktor: Roman Kamiński, województwo: kujawsko-pomorskie
  3. Muzyka: Zespół Wokalny „Inwencja” z Soleckiego Centrum Kultury, instruktor: Tomasz Rudny, województwo: kujawsko-pomorskie
  4. Muzyka: Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos” z Centrum Kultury Browar B. we Włocławku, instruktor: Ireneusz Górkiewicz, województwo: kujawsko-pomorskie
  5. Muzyka: Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Gminnego Klubu Seniora w Rojewie, instruktor: Janusz Kmieć, województwo: kujawsko-pomorskie
  6. Folklor: Zespół Folklorystyczny „Senior Kujawy” z Centrum Kultury Browar B. we Włocławku, instruktor: Krystyna Wróblewska, województwo: kujawsko-pomorskie
  7. Muzyka: Zespół Wokalny „Brzozowiacy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Wielkiej, instruktor: Dominika Kaczmarowska, województwo: kujawsko-pomorskie
  8. Muzyka: Pani Halina Jarembska z Włocławka, instruktor: Krystyna Wróblewska, województwo: kujawsko-pomorskie
  9. Muzyka: Zespół Wokalny „Feniks” z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, instruktor: Marta Haliniak, województwo: kujawsko-pomorskie
  10. Muzyka: Zespół Wokalny „Leśna Kraina” z Cierpic, instruktor: Przemysław Rynkowski, województwo: kujawsko-pomorskie
  11. Folklor: Zespół Śpiewaczy „Jesienny Kwiat” z Szubińskiego Domu Kultury, instruktor: Rafał Świetniewski, województwo: kujawsko-pomorskie
  12. Muzyka: Żeński Chór Kameralny „Belcanto” z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, instruktor: Marta Haliniak, województwo: kujawsko-pomorskie
  13. Muzyka: Pani Maria Rogozińska z Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku, województwo: kujawsko-pomorskie
  14. Muzyka: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Łęgowianie” z Klubu Łęgwe Włocławku, instruktor: Grzegorz Malkowski, województwo: kujawsko-pomorskie
  15. Muzyka: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Medic Retro” z Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku, instruktor: Piotr Sawicki, województwo: kujawsko-pomorskie
  16. Muzyka: Toruński Retro Band z Centrum Aktywności Lokalnej Willa z Pasją, instruktor: Józef Narożny, województwo: kujawsko-pomorskie
  17. Muzyka: Pani Jadwiga Skowrońska z Włocławka, województwo: kujawsko-pomorskie

Sobota, 2 lipca 2022 (drugi dzień Przeglądu)
9.00–13.00 oraz 14.00–16.30: przesłuchania konkursowe
17.00: spotkanie instruktorów zespołów z jury

  1. Teatr: Międzypokoleniowe Combo „Wszystko Będzie Dobrze” z Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, instruktor: Anna Balsam, województwo: mazowieckie
  2. Teatr: Zespół „Kumosie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Elżbieta Łągiewka, województwo: śląskie
  3. Teatr: Kabaret AD HOC z Płocka, instruktor: Kazimierz Chlebowski, województwo: mazowieckie
  4. Teatr: Kabaret PEND-DO-LINI z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, województwo: zachodniopomorskie
  5. Teatr: Pani Krystyna Wójcik z Klubu Seniora Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, województwo: lubelskie
  6. Folklor: Zespół Śpiewaczo-Ludowy „Niezapominajki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, instruktor: Mirosław Łukasik, województwo: lubelskie
  7. Folklor: Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Mieczysław Tkacz, województwo: śląskie
  8. Folklor: Zespół Śpiewaczy „Mizerowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, instruktor: Halina Gryszko, województwo: śląskie
  9. Folklor: Zespół „Wrzosy” z Monieckiego Ośrodka Kultury, instruktor: Eulalia Sebunia, województwo: podlaskie
  10. Folklor: Zespół Śpiewaczy „Zdrowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, województwo: śląskie
  11. Muzyka: Zespół Wokalny Ad Libitum z Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instruktor: Gabriela Wiklak, województwo: łódzkie
  12. Teatr: Teatr GOQ z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim, instruktor: Łukasz Molski, województwo: zachodniopomorskie
  13. Taniec: Zespół Ladies Dance z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli, instruktor: Lubomiła Chmielewska-Szymczak, województwo: łódzkie
  14. Muzyka: Pani Maria Znoińska z Goniądza, województwo: podlaskie
  15. Muzyka: Chór „Astra” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, instruktor: Aksana Dziadul, województwo: podlaskie
  16. Muzyka: Pan Mirosław Łukasik i Pan Henryk Wysocki, „DUETFOLK” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, województwo: lubelskie
  17. Muzyka: Zespół Instrumentalno-Wokalny „Złota Rybka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim, instruktor: Jan Sokolnicki, województwo: zachodniopomorskie

przerwa

  1. Muzyka: Zespół Wokalny „O Uśmiech Seniora” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, województwo: podlaskie
  2. Muzyka: Pani Bożena Korżan, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów o. Lublin, województwo: lubelskie
  3. Muzyka: Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego „Arion”, z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, dyrygent: Rafał Palutkiewicz, województwo: lubelskie
  4. Muzyka: Pani Irena Janus z Kłomnic, instruktor: Mieczysław Tkacz, województwo: śląskie
  5. Muzyka: Zespół Śpiewaczy „Podzamcze” z Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, instruktor: Elżbieta Stoczkowska, województwo: lubelskie
  6. Muzyka: Chór „Belcanto” z Klubu „Jubilat” Spółdzielni Mieszkaniowej w Białymstoku, instruktor: Izabela Jagłowska, województwo: podlaskie
  7. Muzyka: Kabaret AD HOC z Płocka, instruktor: Kazimierz Chlebowski, województwo: mazowieckie
  8. Taniec: Zespół Taneczny „Arabeska” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie, instruktor: Anna Mospinek, województwo: zachodniopomorskie
  9. Taniec: Zespół Taneczny „Senioritki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Piotr Ozga, województwo: śląskie
  10. Taniec: Grupa Taneczna „Jak nie my to kto” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie
  11. Taniec: Zespół Tańca Hawajska Hula „NANI KE OLA” z Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instruktor: Longina Gołuńska, województwo: wielkopolskie
  12. Taniec: Zespół Taneczny „Senioritki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Piotr Ozga, województwo: śląskie
  13. Taniec: Zespół Taneczny „Arabeska” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie, instruktor: Anna Mospinek, województwo: zachodniopomorskie
  14. Taniec: Grupa Taneczna „Jak nie my to kto” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie

Niedziela, 3 lipca 2022 (trzeci dzień Przeglądu)
9.00–13.20: przesłuchania konkursowe
13.30: spotkanie instruktorów zespołów z jury
16.00: koncert galowy i ogłoszenie wyników

  1. Teatr: Kabaret „Szczęśliwa 60” z Warszawy, Grand Prix „ARS” 2018, województwo: mazowieckie
  2. Teatr: Teatr Poezji Oda z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, instruktor: Stanisław Bisko, województwo: łódzkie
  3. Taniec: Zespół Taneczny „Bajaderki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, instruktor: Jacek Stróżyk, województwo: zachodniopomorskie
  4. Muzyka: Duet Marysia i Basia z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie
  5. Muzyka: Zespół Instrumentalno-Wokalny „Ciągle Młodzi” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Ewa Gańko, województwo: mazowieckie
  6. Muzyka: Zespół Wokalny „Jutrzenka” z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie
  7. Muzyka: Zespół Wokalny „Retrowianki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, instruktor: Jolanta Wójcik-Oszmaniec, województwo: zachodniopomorskie
  8. Muzyka: Chór „Sitanianie” z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość zs. w Wysokiem, instruktor: Irena Dużyńska, województwo: lubelskie
  9. Muzyka: Zespół Wokalny Con Vigore z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie
  10. Taniec: Zespół „Assaya” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, instruktor: Monika Wardecka, województwo: mazowieckie
  11. Taniec: „Sare Roma” – taniec cygański, Zespół z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, instruktor: Radosława Bogusławska, województwo: podlaskie
  12. Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie
  13. Taniec: Zespół „Assaya” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, instruktor: Monika Wardecka, województwo: mazowieckie
  14. Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie
  15. Taniec: Zespół Taneczny „Pasjonata” z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drezdenku, instruktor: Krystyna Żak, województwo: lubuskie
  16. Taniec: Teatr Tańca „Mim” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie
  17. Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie
  18. Taniec: Zespół Taneczny „Pasjonata”z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drezdenku, instruktor: Krystyna Żak, województwo: lubuskie
  19. Taniec: Pani Jadwiga Kocik z Miejskiego Centrum Kultury w Skierniewicach, instruktor: Beata Niedzielska, województwo: łódzkie

 

Pozostałe aktualności

lubomski - baner-ckbb
Lubomski
slajder 1920 x575 ckbb Browar na Slodowie
„Browar B.” na Słodowie

Komentowanie jest zamknięte.