CODA w “Browarze B.”!

slider coda 1080

Takiej imprezy tanecznej we Włocławku jeszcze nie było! Zwycięzcy “You Can Dance” i “Got To Dance” w spektaklu “Radio Żelaza” oraz konkurs zespołów i teatrów tańca z całej Polski. Prezentacje oceniane będą w kategoriach tanecznych: jazz, modern, inne formy, a także wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 17 lat.

“CODA” to:

– konfrontacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych,

– popularyzacja współczesnych form tańca i ich walorów wychowawczych,

– integracja środowisk upowszechniających kulturę taneczną,

– wymiana doświadczeń twórczych, poszukiwanie nowych form wypowiedzi artystycznej,

– rozwijanie wrażliwości scenicznej,

– kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

25 prezentacji zespołów z Malborka, Konina, Torunia, Ślesina, Sompolna, Kalisza, Bydgoszczy, Włocławka i Białegostoku.

Jury w składzie: Jacek Przybyłowicz – choreograf, pedagog baletu, Grzegorz Pańtak – tancerz, pedagog baletu, specjalista tańca jazzowego oraz Wioleta Fiuk – tancerka, choreograf, zwyciężczyni You Can Dance i Got To Dance, oceniać będzie choreografię i technikę tańca, wrażliwość sceniczną, wyraz artystyczny, a także dobór muzyki i kostiumów.

Na zakończenie CODY zobaczymy „Radio Żelaza” – spektakl taneczny w wykonaniu kolektywu DzikiStyl Company! Koncept, reżyseria, scenografia, światła: Patryk Gacki, Michał Łabuś. Choreografia oraz wykonanie: Patryk Gacki, Michał Łabuś, Wiola Fiuk, Natalia Madejczyk. Muzyka: Kreng – Grimoire (Miasmah). DzikiStyl Company założyli: Wioleta Fiuk i Patryk Gacki. Zadebiutowali jako zespół w 2010 r. podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca, ale ich nazwiska publiczność popularnych telewizyjnych show poznała już wcześniej. Wioleta Fiuk wygrała trzecią edycję TVN-owskiego You Can Dance (2008 r.), razem zwyciężyli w programie Polsatu – Got To Dance. Tylko taniec w 2013 r. W spektaklu w całość stapia się precyzyjna i efektowna choreografia, ciekawa reżyseria świateł, sprawne operowanie kolorem i wyrazista muzyka, z powracającym w różnym tempie motywem marsza. Świetnie przygotowani technicznie tancerze prezentują różne style: od breakdance po modern z wyraźnymi odwołaniami do baletu.

Bilety: 10 zł Konfrontacje CODA, 15 zł Konfrontacje + „Radio Żelaza”, 10 zł „Radio Żelaza” w „Browarze B.” pon.-pt. 10.00-18.00 i sob. 14.00-18.00.

 7 maja w godz. 10.00-17.00 CODA i o godz. 18.00 „Radio Żelaza” w Centrum Kultury „Browar B.” ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego 4)

Program ramowy:

9:00 Rejestracja, próby na scenie

10:00 Prezentacje: do 12 lat

12:00 Prezentacje: 13-16 lat

14:00 Prezentacje: powyżej 17 lat

15:00 Obrady jury, przerwa

16:00 Ogłoszenie wyników

18:00 “RADIO ŻELAZA” – spektakl teatru tańca Dziki Styl Company


Sponsor CODY


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.