Pamięć Twojego dziecka jest lepsza niż myślisz

1920 pamiec

14.09.2019 o godzinie 12:00 zapraszamy do sali kameralnej rodziców i dzieci na bezpłatną lekcję pokazową.

Geneza Firmy SPW
Geneza firmy SPW sięga do roku 1991 i ustanowienia pamięciowych Rekordów Guinness’a. Pracujemy z uczestnikami kursów w oparciu o te same metody, według których przygotowywali się nasi rekordziści. Rozwój technologiczny, który dokonał się w ciągu ostatnich prawie 20 lat pozwolił natomiast na stosowanie znacznie lepszych rozwiązań multimedialnych i audiowizualnych w zastosowaniach edukacyjnych.
W 1991 roku Monika i Maksymilian jako pierwsi w Polsce na wielką skalę udowodnili, że trening pamięci i koncentracji uwagi jest nie tylko możliwy, ale i skuteczny. Krótko później powstała firma, która spopularyzowała trening pamięci. Zainteresowanie mediów i chętnych na kursy było olbrzymie i wkrótce na terenie całej Polski kilkaset osób rozpoczęło działalność treningową na bazie doskonałej metody.
Rekordy pamięciowe Moniki i Maksymiliana przywołujemy z dumą (zobacz Księgę Guinness’a), jako fundament czegoś nowego w polskiej edukacji. Zasadniczą cechą naszej metody jest jej powtarzalność i gwarancja wyników. Pracując z grupami na terenie całej Polski ze zdumieniem stwierdziliśmy, że najbardziej spektakularne efekty trening przynosi nie najzdolniejszym, lecz właśnie osobom ocenianym jako przeciętne lub słabe. Trening pamięci nie tylko wyzwala potencjał drzemiący w każdym z nas. Oprócz tego inspiruje, powoduje że szkoła, czy szerzej pojmowana praca intelektualna, przestaje być ciężarem nie do sprostania – przeciwnie – staje się wyzwaniem, które podejmuje się z największą przyjemnością. Szkoła, uczelnia, praca – dla wielu naszych wychowanków z miejsc porażek przekształciły się w arenę osobistego sukcesu.

Kursy treningu pamięci i koncentracji uwagi
pierwsze widoczne efekty przynoszą często wcześniej niż po 2 miesiącach zajęć. Zawsze w 7 – 8 tygodniu treningu pamięci zapraszamy rodziców na otwarte zajęcia, podczas których mają okazję zaobserwować postępy swoich dzieci. Już po tak krótkim czasie widać, jakie pokłady możliwości w zapamiętywaniu posiadają nasze pociechy.
Zapisując się na kurs, należy pamiętać że choć zajęcia odbywają się w formie zabawowej, przy użyciu kolorowych, atrakcyjnych wizualnie materiałów, to jest to praca dziecka, która ma przynieść określone efekty .
Uczestnik krok po kroku nabywa nowe umiejętności zapamiętywania tylko wtedy, gdy aktywnie uczestniczy w zajęciach.
Naszym nadrzędnym celem jest to, aby poprzez trening pamięci, uczniowie efektywniej wykorzystywały czas na naukę w szkole.
Uczestnictwo w treningu, w widocznym stopniu, pozwala na zdecydowanie lepsze wyniki w nauce dzieci.
Konieczność zapamiętywania informacji związanych z lekcjami w szkole, występuje na każdym etapie edukacji. Trening Pamięci i Koncentracji Uwagi ułatwia dzieciom, w początkowym etapie przygody z edukacją, płynne przyswajanie wiedzy.
W kolejnych latach nauki, w szkole pojawiają się nowe przedmioty, a więc nowe wyzwania i obowiązki. Czy to będzie matematyka, historia, przyroda czy język angielski, wszędzie musimy przyswajać ogromną ilość materiału, który ponadto należy zapamiętać w sposób usystematyzowany.
Umiejętności zapamiętywania nabyte podczas naszych kursów w szkole podstawowej, znacznie ułatwiają start do nauki w szkole średniej. Z dnia na dzień zakres koniecznej do przyswojenia wiedzy dynamicznie wzrasta. Uczniowi, który wie jak się uczyć, jak zapamiętywać materiał, zdecydowanie łatwiej podołać nowym obowiązkom.
Na kursy przyjmujemy dzieci od 7 roku życia. W wyjątkowych przypadkach do grupy może uczęszczać sześciolatek, pod warunkiem, że jest wystarczająco dojrzały do pracy w grupie szkolnej oraz posiada podstawy czytania i pisania. Decyzję co do przyjęcia ucznia na kurs podejmuje samodzielnie Autoryzowany Trener podczas procedury kwalifikacyjnej.

Materiały promocyjne:

https://www.youtube.com/watch?v=XKo6fRgKeBM

https://www.youtube.com/watch?v=oJ0Nlh5CLTk


Akredytacja MEN

Pozostałe aktualności

baner-poezja2020www
XXIX Finał Turnieju Poezji Śpiewanej

Komentowanie jest zamknięte.