”Pamiętnik wyobraźni”

1080

Wernisaż wystawy obrazów olejnych, akwarel, grafik, rysunków i pastel Mikołaja Konczalskiego  pt. ”Pamiętnik wyobraźni”.

Mikołaj Konczalski, urodzony w 1935 roku w Chrostkowie, artysta plastyk i poeta. Od zawsze związany uczuciowo i artystycznie z regionem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Autor wielu prac malarskich, rysunków, rzeźb i polichromii w kościołach. Wydał 16 tomików wierszy. Uczestniczył w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie poezji i plastyki. ,,Pamiętnik wyobraźni” to kolejna wystawa tego uznanego włocławskiego artysty. W 2015 roku odbyła się w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku prezentacja prac z okazji jego osiemdziesiątych urodzin. Pokazano dzieła o różnej tematyce, wykonane w różnych technikach w latach 1950-2000.

W Centrum Kultury ,,Browar B.” będzie można podziwiać zarówno prace dobrze już znane, jak i dotąd nie wystawiane. Zobaczymy twórczość artysty od lat 50. po lata współczesne. Motywem przewodnim prac są kobiety, kwiaty  i ogrody. Na ekspozycji znajdą się również pejzaże, portrety, cykle „Mój kosmos” oraz „Baśń czarno-biała”, linoryty, cykle pastel i obrazów olejnych pt. „Ziołofonie”, „Anioły światła”, „Ogrodowe konstelacje”.

Całość znajdzie się w trzech galeriach sztuki na terenie Centrum Kultury „Browar B.”

Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 22 lipca 2016 roku


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.