„Pamiętniki z Powstania”

pamietniki2

Zapraszamy włocławskie szkoły do udziału w projekcie „Pamiętniki z Powstania”.

Seria „Pamiętnik” to cykl filmów dokumentalnych opowiadających historie związane z II wojną światową. Każda z nich jest osobista, opowiedziana przez świadków. Twórcami filmów są młodzi ludzie z Grupy Filmowej „Z przypadku” z pomysłodawczynią pochodzącą z Włocławka – Pauliną Miller na czele.

Proponujemy prezentację wybranego filmu w dniach 29 – 30.09, podczas lekcji w szkole, wraz ze spotkaniem z Pauliną, która opowie o powstawaniu filmu i spotkaniach z Bohaterami:

Odcinek 1 – „Pamiętnik: Władysław”. Bohaterem jest Powstaniec Warszawski – Władysław Rosiński, który zabierze nas w podróż po Warszawie i opowie o swoich doświadczeniach z czasów wojny. Film pokazywaliśmy we wrześniu 2020 r. Władysław Rosiński zmarł 19 grudnia 2020 r.

Odcinek 2 – „Pamiętnik: Stanisław”. Ksiądz Stanisław Kicman opowie między innymi o rzezi Woli, oprowadzi po dzielnicy Wola i poruszy temat pobytu w obozie koncentracyjnym. Ksiądz Stanisław Kicman zmarł 16 kwietnia 2021 r.

Odcinek 3 – „Pamiętnik: Grażyna”. Bohaterka odcinka – Grażyna Pilszak opowie o zawarciu związku małżeńskiego w trakcie Powstania Warszawskiego

Odcinek 4 – „Pamiętnik: Zbigniew”. Bohaterem odcinka jest Zbigniew Grochowski, fotograf z powstania warszawskiego, autor zdjęć walczącej, a potem zrujnowanej Warszawy.

Zapraszamy do rezerwacji terminu mailowo jrykowska@ckbb.pl lub telefonicznie 54 4270236

Pozostałe aktualności

festiwal piosenki 2021 1920 www
X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ojczyźnianej
baner-modelarski-2021
IV Włocławski Festiwal Modelarski
baner-niepodlegla
Koncert “Dla Naszej Niepodległej”

Komentowanie jest zamknięte.