Pierwsze wystawy w Centrum Kultury „Browar B.”

aa

Prace polskiego artysty ze Szwecji i stare zdjęcia włocławskich fotografików rozpoczynają działalność wystawienniczą Centrum Kultury “Browar B.” we Włocławku. Od 18 maja będzie można oglądać wystawy w Galerii Sztuki „Antresola” (wystawa prac Andrzeja Łączyńskiego) i Galerii Sztuki „Migawka” („Włocławek w II połowie XX wieku”).

„Koło okrągłego stołu” to wystawa znakomicie oddająca charakter nowej siedziby Centrum Kultury “Browar B.”, odwołuje się do tradycji, a jednak jest zupełnie nowym, świeżym spojrzeniem na nią. Prace Andrzeja Łączyńskiego oczarowują barwami, kształtami, ich zestawieniem, intrygują techniką wykonania i pozostawiają po sobie pozytywne myśli i inspiracje. Andrzej Łączyński jest związany z trójmiejskim środowiskiem artystycznym. Od wielu lat mieszka w Szwecji, w Goeteborgu, gdzie pracuje jako terapeuta, prowadząc zajęcia m.in. dla autystycznych dzieci. Do Włocławka trafił z miłości do fajansu. Studiował malarstwo i rzeźbę. Z domu wyniósł zainteresowania fotografią. W jego twórczości wszystkie te doświadczenia wpływają na siebie, nakładają się. Są przetwarzane i ponownie włączane w końcowy efekt kolejnych prac. Andrzej Łączyński od pięciu lat współpracuje indywidualnie z Fabryką Fajansu. Na Falbance powstał m.in. projekt tzw. „Szpak” dedykowany F. Chopinowi, „Maska” – autoportret własny, narodziny wzoru „Święto wiosny (lata)” oraz wiele innych inspiracji. Wystawę będzie można oglądać w Centrum Kultury “Browar B.” w Galerii Sztuki „Antresola” od 18 maja do 16 lipca w godzinach: 10.00-18.00.

„Włocławek w II połowie XX wieku” to tytuł wystawy, którą będzie można oglądać w „Browarze B.” od 18 maja.
Zobaczymy zdjęcia z lat 70- i 80-tych XX wieku. Fotografie przedstawiają codzienne życie mieszkańców Włocławka oraz zmieniające się miasto. Wystawę będzie można oglądać w Centrum Kultury „Browar B.” w Galerii Sztuki „Migawka” od 18 maja do 16 lipca w godzinach: 10.00-18.00.


Wybrane prace Andrzeja Łączyńskiego

Pozostałe aktualności

slajder 1920 x575 ckbb jarmark
Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy
Farben
Farben Lehre i Gutek
wiolimis
Akademia Wiolimisia

Komentowanie jest zamknięte.