Planszówki – z historią za pan brat

planszowki historia www

Święto Konstytucji 3 Maja za nami, ale wracać do ważnych dat w dziejach Polski – właśnie dzięki grom planszowym – możemy w każdej chwili. Poniżej polecane przez nas gry z wątkiem historycznym. W niejednej z nich możesz nawet zmienić bieg historii!

• „Boże igrzysko. Magnaci”- gra obrazująca losy Rzeczypospolitej aż do ostatniego rozbioru; szlachecka epopeja na planszy
„Liberum veto” – najsłynniejsze polskie rody w walce o tron Rzeczypospolitej.
• „303. Bitwa o Wielką Brytanię” – pojedynek messerschmittów i spitfire’ów z udziałem polskich lotników. Wiecie, jakie to uczucie, gdy traci się przedostatni myśliwiec?
„111. Alarm dla Warszawy” – Niemcy nadlatują! Czy polska obrona przeciwlotnicza wytrzyma napór Luftwaffe? Niezwykle ciekawa bitwa o naszą stolicę. W „Taktyku” bardzo popularna dwuosobówka 🙂
„Mali powstańcy” – polscy harcerze przemykają po Warszawie z meldunkami, a niedobry Niemiec próbuje ich złapać. Emocjonująca, nawet dla dorosłych.
„Proch i stal” – obrona podkrakowskiego klasztoru podczas konfederacji barskiej; ciekawa kooperacja.
• „Odbudowa Warszawy”. W tej grze występuje aż 60 unikatowych budynków, ukazujących architektoniczne piękno naszej stolicy. Zaczynamy w 1945 i planujemy własną Warszawę do 1980 roku. Klimatyczna.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.