Podstawowy kurs fotografii

foto 1080

Podstawowy kurs fotografii jest skierowany do amatorów fotografii w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Bez względu, czy celem są lepsze zdjęcia rodzinne, pejzaże z wakacji, relacje z wydarzeń czy fotografia przyrody, kurs daje zestaw narzędzi pozwalających na realizację dowolnych zadań.

Zajęcia trwają łącznie 30 godzin i są podzielone na 6 spotkań odbywających się w soboty niedziele. Pierwsze zajęcia 15 października o godz. 9.00.
Łączny koszt kursu: 400 zł.
Program zajęć obejmuje zajęcia praktyczne z zakresu:
·   podstawy obsługi aparatu – jak mieć pełną kontrolę nad końcowym efektem
·   kompozycja obrazu – jak zrobić, żeby oglądający widział to co chcę, żeby widział?
·   światło naturalne i sztuczne, czyli źródło nastroju i ważny element treści zdjęcia
·   praca z osobą fotografowaną – jak zrobić ładny portret? Jak na zdjęciu pokazać czyjąś osobowość? Jak reżyserować swoich modeli?
·   ćwiczenia w plenerze – architektura i krajobraz
·   obróbka zdjęć – od przygotowania komputera, poprzez stworzenie sprawnego archiwum własnych zdjęć i wygodną i szybką edycję po metody prezentacji swoich prac.

15,16 X 2016 – podstawy obsługi aparatu fotograficznego
19,20 XI 2016 – kompozycja i światło, podstawy fotografii krajobrazu
3,4 XII 2016 – podstawy fotografii portretowej (zajęcia z modelką), obróbka fotografii i zarządzanie archiwum (zajęcia w sali komputerowej)

Wyjątkową cechą tego kursu jest duży nacisk na poznawanie fotografii jako medium, źródła inspiracji i przekładania ich na codzienne zadania fotograficzne. Oprócz wiedzy technicznej, to właśnie świadomość wizualna sprawia, że mamy ciekawe pomysły na fotografowanie tego, co nas otacza,nawet rzeczy bardzo zwyczajnych.

Masz pytania: tel. 54 4270247 lub mmaciejewski@ckbb.pl.

Prowadzący:
Patryk Karbowski
Rocznik 1989. Ukończył fotografię na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Interesuje go przede wszystkim fotografia w stylu dokumentalnym, za pomocą której opisuje zjawiska społeczne, występujące w otaczającej go rzeczywistości. Jego prace były wielokrotnie nagradzane (m.in. finalista Magnum Expression Award, Photolucida Critical Mass, Lucie Foundation Emerging Scholarship, New York Photo Festival) i wystawiane na festiwalach w Polsce i za granicą (Fotofestiwal w Łodzi, Encontros da Imagem Braga, Kolga Tbilisi Photo). Obecnie prowadzi również zajęcia w Akademii Fotografii w Warszawie.

Pozostałe aktualności

slajder Oblicza 2020 ckkb 1920 x 575
Oblicza Młodej Sztuki VII
baner-cudnolandia
Cudnolandia

Komentowanie jest zamknięte.