Pokonać potwora-łasucha – gra „Smoczy skarb”

taktyk smok www

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami… czerwony smok pilnuje ogromnego skarbu. Droga do niego wiedzie przez ciemny, kręty las. Jedynie najdzielniejsze skrzaty mają szansę przechytrzyć bestię. Ale muszą wykazać się sprytem!

Smoczy skarb to… prawdziwy planszówkowy skarb. Jedna z nielicznych gier dla dzieci w w wieku przedszkolnym, która nie powoduje żadnych kłótni, dąsów czy sporów. Rywalem jest smok! Gracze wspólnie planują wyprawę i próbują dotrzeć do skrzyni ze złotem. Współpraca jest tu nomen omen kluczem sukcesu.
Najpierw gracze losują przy pomocy kostek położenie kluczy na planszy, niezbędnych do zdobycia skarbu. Ich ustawienie zdeterminuje planowanie całej trasy. Następnie naprzemiennie losowane są kafelki. Kafelek z drogą – tworzymy ścieżkę przez las. Kafelek z głową smoka – smok rusza się z jaskini (musi pokonać 8 pól). Kto pierwszy dotrze do skrzyni?
W tej grze dzieci muszą wspólnie planować, jak prawidłowo ułożyć trasę podróży. Czasem jest ona na kafelku prosta, innym razem skręca, a zdarzają się także zgubne rozwidlenia. Do otwarcia skrzyni należy zdobyć trzy klucze. Przyda się ponadto kafelek słodyczy, który opóźni smoka-łasucha. I jak najszybciej podążać do celu.
Smoczy skarb to cenny trening wyobraźni przestrzennej, planowania oraz pracy zespołowej. Tylko wspólne podejmowanie decyzji może zapewnić zwycięstwo. Gra nie jest łatwa i często wygrywa smok. To nawet dobrze. Pogodzenie się z porażką i ponowne podjęcie wyzwania to umiejętność przydatna przez całe życie. Emocje przy każdej rozgrywce są niezwykłe, a do gry można wracać latami. Chwała zwycięzcom, chwała zwyciężonym, bo planszówki to przede wszystkim dobra zabawa!

Czas rozgrywki: do 30 minut
Wiek graczy: 4+
Liczba graczy: 2-4

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.