Projekt 966 – Jubileusz Narodowy- Sztuka Polska 2016

projekt-966-1080

1 grudnia o godz.18.00 CK “Browar B.” zaprasza do Galerii “Beczkownia” wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wyjątkowej wystawy – “Projekt 966 – Jubileusz Narodowy – Sztuka Polska 2016

To artystyczne przedsięwzięcie, które stawia sobie za cel upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski. Koncepcja wystawy zakłada dokonanie próby współczesnego spojrzenia na wiarę, polskość i dzieje narodu. W wystawie bierze udział 77 znanych polskich artystów, reprezentujących różne środowiska artystyczne oraz różne dyscypliny artystyczne – malarstwo, grafikę, rysunek, fotografie, rzeźbę, tkaninę artystyczną i szkło. Prezentowane prace powstały w roku 2016 na potrzeby wystawy. W Projekcie uczestniczą również zaproszeni teoretycy i krytycy sztuki, którzy są autorami zawartych w katalogu opracowań do wystawy: Ks. prof. Witold Kawecki, Zofia Jabłonowska-Ratajska, dr Grażyna Ryba, prof. Tadeusz Boruta. CK “Browar B.” we Włocławku jest czwartym miejscem prezentacji wystawy. Pierwsza jej odsłona miała miejsce w czerwcu b.r. w Muzeum Uniwersyteckim UMK w Toruniu. Kolejne dotychczas prezentacje odbyły się w Pałacu Lubostroń w Lubostroniu i w Centrum Kultury „Wieża Ciśnień” w Koninie.
Pomysłodawcami i kuratorami wystawy są dr hab. Mirosława Rochecka i prof. UMK i prof. dr hab. Kazimierz Rochecki, a organizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wystawa prezentowana będzie do 12 lutego 2017 r. w Galeriach – “Beczkownia”, “Fermentownia” i “Antresola”.

Wstęp wolny
Zapraszamy


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.