Projekt społeczny „HiStory”

hp

W piątek – 10 marca – zapraszamy do Sali kameralnej na prelekcję poświęconą kulturze żydowskiej.

Projekt społeczny „HiStory” działa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tworzy go grupa młodych, energicznych uczniów Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Głównym celem projektu jest edukacja i uświadamianie na temat dawnej i obecnej kultury żydowskiej naszego miasta. Kolejny, to walka z przejawiamy antysemityzmu i dyskryminacji, która wydawać by się mogło, obecnie nie istnieje.

Co do powiedzenia mają o swojej inicjatywie sami jej pomysłodawcy:
„Nie chcieliśmy organizować kolejnej akcji, która nie przyniesie większej korzyści dla ogółu. Owszem, mogliśmy zorganizować coś związanego z tak obecnie modną ekologią, ale są problemy poważniejsze i bardziej złożone, które siedzą w nas o wiele dłużej i musimy się z nimi uporać. Kwestia antysemityzmu i ogólnie pojętej dyskryminacji jest jedną z nich.” -mówi Filip Janiak.

„Uczęszczamy na profile humanistyczne, więc żywo interesujemy się m.in. historią. Dostrzegamy pewne zjawiska, niekoniecznie istotne dla reszty i pragniemy je nagłaśniać. Konfrontujemy pewne postawy, by móc się z nimi zmierzyć.”- dodaje Wiktoria Budzeniusz.

Grupa planuje zorganizować wykłady na temat kultury żydowskiej – tradycji i obyczajów, wystawę oraz „Dzień Kultury Żydowskiej”, gdzie uczestnicy będą mogli zaznajomić się chociażby z kuchnią charakterystyczną dla tej kultury. Działania projektu dokumentowane są na bieżąco w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie.

Spotkanie realizowane w ramach Projektu Sali 6. Prób.

10 marca 2017 r, (piątek)
Centrum Kultury „Browar B.” (Sala kameralna)
Godz. 12.00.
Wstęp wolny.

Pozostałe aktualności

slajder 1920 x575 ckbb jarmark
Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy
Farben
Farben Lehre i Gutek
wiolimis
Akademia Wiolimisia

Komentowanie jest zamknięte.