Projekt społeczny „HiStory”

hp

W piątek – 10 marca – zapraszamy do Sali kameralnej na prelekcję poświęconą kulturze żydowskiej.

Projekt społeczny „HiStory” działa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tworzy go grupa młodych, energicznych uczniów Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Głównym celem projektu jest edukacja i uświadamianie na temat dawnej i obecnej kultury żydowskiej naszego miasta. Kolejny, to walka z przejawiamy antysemityzmu i dyskryminacji, która wydawać by się mogło, obecnie nie istnieje.

Co do powiedzenia mają o swojej inicjatywie sami jej pomysłodawcy:
„Nie chcieliśmy organizować kolejnej akcji, która nie przyniesie większej korzyści dla ogółu. Owszem, mogliśmy zorganizować coś związanego z tak obecnie modną ekologią, ale są problemy poważniejsze i bardziej złożone, które siedzą w nas o wiele dłużej i musimy się z nimi uporać. Kwestia antysemityzmu i ogólnie pojętej dyskryminacji jest jedną z nich.” -mówi Filip Janiak.

„Uczęszczamy na profile humanistyczne, więc żywo interesujemy się m.in. historią. Dostrzegamy pewne zjawiska, niekoniecznie istotne dla reszty i pragniemy je nagłaśniać. Konfrontujemy pewne postawy, by móc się z nimi zmierzyć.”- dodaje Wiktoria Budzeniusz.

Grupa planuje zorganizować wykłady na temat kultury żydowskiej – tradycji i obyczajów, wystawę oraz „Dzień Kultury Żydowskiej”, gdzie uczestnicy będą mogli zaznajomić się chociażby z kuchnią charakterystyczną dla tej kultury. Działania projektu dokumentowane są na bieżąco w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie.

Spotkanie realizowane w ramach Projektu Sali 6. Prób.

10 marca 2017 r, (piątek)
Centrum Kultury „Browar B.” (Sala kameralna)
Godz. 12.00.
Wstęp wolny.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.

[an error occurred while processing this directive]