„Wierszykarnia” – laureaci

baner-wierszykarnia

XVI Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży zrealizowaliśmy w formule online.  Poznajcie najlepszych młodych recytatorów!

Jury pracowało w składzie: Wiktoria Siedlecka-Dorosz, Jan Jabłoński i Jerzy Rochowiak i dokonało oceny nagrań zgłoszonych do konkursu wykonawców. W związku z rozszerzeniem pandemii i wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, zmienliśmy formułę konkursu ze spotkania „face to face” na konkurs nagrań. Po wysłuchaniu nagrań 16. uczestników konkursu i dyskusji, jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

W kategorii uczniów szkół podstawowych kl. IV -VI

I miejsce:
Aleksander Kostrzewski, SP nr 20
Lena Szwarc, SP nr 14
II miejsce:
Gabriela Sobczak, SP nr 22
Wyróżnienie:
Filip Kukucki, Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena
Szymon Szubski, SP nr 14

W kategorii uczniów szkół podstawowych kl. VII – VIII

I miejsce:
Olga Kasiarkiewicz, SP nr 22
II miejsce:
Marta Lewandowska, SP nr 14
III miejsce:
Marta Wilińska, SP nr 22

Fragment protokołu jury: Jury i organizatorzy Wierszykarni dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za udział w tym przedsięwzięciu. W tym wyjątkowo trudnym czasie – ograniczeń i izolacji – zamanifestowali oni twórczą postawę i opowiedzieli się za światem piękna i wrażliwości. Z uznaniem myślimy też o pracy nauczycieli, którzy byli przewodnikami wykonawców, pomagając im w przygotowaniu do Wierszykarni. Laureaci Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży Wierszykarnia otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez organizatora Konkursu – Centrum Kultury „Browar B.”.

Pozostałe aktualności

lubomski - baner-ckbb
Lubomski
baner-vistula
„Kujawy” na Vistula Sounds
slajder 1920 x575 ckbb Browar na Slodowie
„Browar B.” na Słodowie

Komentowanie jest zamknięte.