Przechytrzyć kota, czyli „Myszki w opałach”

taktyk myszki WWW

„Myszki w opałach” to jedna z najsłodszych – nie tylko ze względu na urokliwą szatę graficzną – gier dla dzieci w wieku 5-8 lat. Jednocześnie jedna z najbardziej zajmujących i… wartościowych. Po pierwsze – uczy współpracy (praca na wspólny sukces), po drugie – planowania (odpowiednie rozstawienie produktów), a po trzecie – wzbudza emocje (jak tu przechytrzyć kotka?).


Na czym polega rozgrywka?
Jesteśmy myszkami. Zakradamy się potajemnie do spiżarni i próbujemy wynieść ser, ogórki, marchewkę. Musimy jednak tak zaplanować ułożenie na planszy wynoszonego towaru, aby nie usłyszał nas stojący na warcie kot. Każdy błędny ruch przesuwa go o jedno pole w kierunku naszej kryjówki. Planujemy wspólnie. Adrenalinę podnoszą rzuty kośćmi, których wyniki krzyżują nam czasem plany. Na szczęście losowość rzutu nie psuje zabawy, a jedynie ją utrudnia – niezwykle ważna rzecz! Kto pierwszy – myszki czy kot?
Świetnym pomysłem jest dwustronna plansza z różnymi poziomami trudności. Można również grać pojedynczo.
Autorem gry jest słynny Reiner Knizia, autor wielu planszówkowych hitów, choćby „Pędzących żółwi”. Pewnie dlatego „Myszki w opałach” są – naszym zdaniem – jedną z najlepszych gier dla dzieci.

Pozostałe aktualności

slajder-1920-x575-Choinka-w-kolorze-2
Warsztaty czasowe „Choinka w kolorze”
1920x575-01
Imieniny Mikołaja Kopernika
slider
“Włocławek jak malowany”

Komentowanie jest zamknięte.