Przedsmak siatkarskich Mistrzostw Świata w Browarze B.

a

W Galerii Fotografii „Migawka” zobaczyć można wystawę „Tylko siatkówka”. Autorem zdjęć jest Piotr Sumara – oficjalny fotoreporter Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej w Polsce i manager foto Mistrzostw  Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Pochodzący z Bydgoszczy Piotr Sumara, od zawsze związany był z aparatem. Pracował w ośrodkach kultury i dokształcania zawodowego jako instruktor fotografii. W 1990 roku współpracę zaproponowały mu media. Robił zdjęcia dla Gazety Wyborczej i Ilustrowanego Kuriera Polskiego. Natomiast pod koniec lat 90’ postanowił związać się z Przeglądem Sportowym i od tej pory najchętniej fotografuje sport.

Zaprezentowane w Centrum Kultury zdjęcia są precyzyjną i pełną ekspresji fotorelacją meczów. „Ukazuję kibicom to czego nie zobaczą z trybun, ani z telewizji.” – mówi fotograf, który jako jedyny ma prawo wejść do strefy zawodników w trakcie meczu.

Zdjęcia Sumary ukazują wysiłek podczas gry i radość zawodników w chwili wygranej. „Zdarza się tak, że zawodniczki po zdobytym punkcie, ze szczęścia, rzucają mi się na szyję. A raz nawet Andrea Anastasi (były trener polskich siatkarzy) schodząc z boiska przybił mi piątkę.” – opowiada autor.

Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki „Migawka” w Centrum Kultury “Browar B.”. Wystawa potrwa do 6-go października.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.