„Przestrzenie 3D województwa kujawsko – pomorskiego”

1080

Projekt „Przestrzenie 3D województwa kujawsko – pomorskiego” to fotograficzny zapis przestrzeni  będących ikoną miast i gmin regionu kujawsko – pomorskiego, jak również tych miejsc, które jeszcze nie są znane szerszemu odbiorcy, które umykają uwadze mieszkańców i gości odwiedzających województwo, a które są refleksją na temat wyglądu przestrzeni na początku XXI wieku.

Celem projektu jest stworzenie wizji województwa kujawsko-pomorskiego poprzez fotografię panoramiczną stereoskopową 3D jako obszaru spójnego geograficznie i kulturowo, z jednoczesnym zróżnicowaniem wynikającym z różnic historycznych, społecznych i gospodarczych powstałych na skutek zróżnicowanego rozwoju gospodarczego, raz nastawionego na przemysł, innym razem na rolnictwo, a często będącego ostoją naturalnej przyrody.
Autorem wystawy jest MAREK CZARNECKI – Artysta Fotografik, V-ce Prezes Związku Polskich Artystów Fotografików, Prezes Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF.
Należy do elitarnych światowych towarzystw skupiających wybitnych twórców fotografii: The Master Photographers Association (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Institute of Professional Photography (UK), Federacja Europejskich Fotografów (Belgia).
Twórca wielu projektów fotograficznych. Laureat prestiżowych nagród, m.in. ośmiokrotny zdobywca „brytyjskiej statuetki Oskara” jednej z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, przyznawanej przez MPA w Wielkiej Brytanii. Od 2011 znajduje się na liście najlepszych topowych fotografów panoramistów świata. Nagrodzony Medalem Thorunium przyznawanym przez Prezydenta miasta Torunia oraz Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego za całokształt działań na polu kultury i Sztuki. Autor wielu albumów fotograficznych, współpracuje z domami wydawniczymi w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji i Dubaju. Prowadzi seminaria fotograficzne poza Polską w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Wystawę można oglądać od 3.07 do 19.07 w Galerii „Beczkownia” Centrum Kultury „Browar B.”.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.