Przystanek DOBRO
Przystanek DOBRO
– impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr NASZ!
Skąd się wziął Przystanek DOBRO?
- Z gadania młodych ludzi, których spotykam, a którzy mówią, że narkotyki to nie problem, tylko styl życia.
- Ze śmierci bliskiego mi 17-latka, którego samobójstwo było efektem zmiany sposobu myślenia i postrzegania spowodowanego zażywaniem środków psychoaktywnych.
- Z zachowania moich przyjaciół, którzy – mimo trudnych doświadczeń – wciąż wierzą w miłość i dobro, i w to, że razem możemy zmienić świat; którzy realizują swoje pasje, kochają życie, cieszą się rodziną, cenią przyjaźń.
- Z samotności doświadczanej codziennie przez młodych ludzi, którzy zagubieni w wirtualnym, dzikim, konsumpcyjnym świecie nie potrafią budować więzi ani relacji z drugim człowiekiem.
- Z Przystanku PAT, gdzie poznałam Grzegorza Jacha i mnóstwo innych fantastycznych osób, które dobro czynią i święcie w nie wierzą.
- Wziął się więc z doświadczenia i obserwacji życia. Z tego, że zawsze byłam (i nadal jestem) przekonana, iż jego kształt i jakość w głównej mierze zależą od tego, jak bardzo staramy się, aby było dobre, aby miało sens.
Co to jest przystanek DOBRO?
Przystanek DOBRO to miejsce, w którym chcemy spotkać się z młodymi ludźmi. Podzielić z nimi pasją. Zarazić ich chęcią działania, zaszczepić w nich wiarę, że można kształtować swoje życie i uczynić je wartościowym. Przekonać, że dobro, które dajemy, zawsze do nas powraca!
Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr NASZ! przygotowało aż 9 pasjonujących warsztatów z różnych dziedzin kultury i sztuki oraz „Rozmowy nocą”, czyli ciepłe, kameralne spotkania, podczas których będziemy dyskutować o sprawach ważnych dla współczesnego młodego człowieka. Na chętnych czekają:
WARSZTATY
- body art – prowadząca Monika Rębiałkowska – grupa do 10 osób (od 15 lat)
- capoeira – prowadząca Kora Kalinowska – grupa do 20 osób (od 8 lat)
- teatr tańca i ruchu – prowadząca Anna Czarnecka – grupa do 20 osób (od 13 lat)
- fotograficzne – prowadząca Justyna Ciesielska – grupa do 10 osób (od 13 lat)
- dziennikarskie – prowadzący Marcin Dyoniziak – grupa do 10 osób (od 15 lat)
- wokalne – prowadzący Grzegorz Walczak – grupa do 15 osób
- filmowe – prowadzący Łukasz Czerwiński – grupa do 10 osób (od 15 lat)
- „zarządzaj własnym stresem”– prowadzący: Honorata Kifner, Sławek Kanderski – grupa do 10 osób
- Zajęcia teatralne – prowadzący Artur Bokota (10 osób od 14 lat)
ROZMOWY NOCĄ
- „O zaniedbanej duszy” – moderator Piotr Mirecki– grupa do 30 osób
- „O motywach i motywacji …” moderator Sławomir Kanderski – grupa do 30 osób
Zarówno warsztaty, jak i „Rozmowy…” odbędą się 11 października w salach Centrum Kultury BROWAR B. Udział w nich jest bezpłatny – wystarczy do 10 października przesłać zgłoszenie na adres mailowy: dobro@ckbb.pl. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i akceptacja regulaminu Przystanku DOBRO.
Efekty warsztatów, spektakle i koncert galowy będzie można obejrzeć 12 października o godz. 18.30 na scenie Centrum Kultury „Browar B.”. Wejściówki do odbioru w kasie CKBB, w dniach 24 września – 10 pażdziernika .
Uwaga! W trakcie warsztatów chętni mogą zjeść obiad. W tym celu należy do 9 października wpłacić 10 zł na konto Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego Teatr NASZ! o numerze
14 1940 1076 3038 8819 0001 0000
w tytule przelewu wpisując imię, nazwisko oraz hasło: obiad Przystanek dobro.
Szczegółowymi informacjami służą:
Sylwia Czerwińska-Modrzejewska ( 508 349 493
Katarzyna Borzęda ( 54 427 02 37.
INFORMACJA O WARSZTATACH
Body- Art. (Monika Rębiałkowska) – kierunek w sztuce, w którym materiałem i środkiem ekspresji jest ciało artysty. Na zajęciach uczestnicy będą odbijać na wielkich płachtach swoje ciała a celu wyrażenia swoich emocji i ekspresji. Jedna część warsztatów będzie poświęcona body painting. Należy zabrać strój gimnastyczny i/lub bieliznę, którą można pomalować ( nie będzie się nadawała do ponownego użycia!!!)
Capoeira – ( Kora Kalinowska ) wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeira są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków.Podczas zajęć oferuje nie tylko naukę technik capoeira, lecz także lekcje samby brazylijskiej, tańca afrobrazylijskiego maculele a także naukę. gry na trdycyjnych instrumentach oraz śpiewu w języku portugalskim
Uczestnicy powinni mieć miękkie, niekrępujące ruchów stroje.
Teatr tańca i ruchu (Anna Czarnecka)– warsztaty obejmują ćwiczenia ruchowo-taneczne, realizację etiud teatralnych, technik rozwijających wyobraźnię i ekspresję ciała. Zajęcia kończą się pokazem miniatury teatralnej z użyciem drobnych rekwizytów i ogromnych pasów materiału. Ma ona być
energetyczną mieszankę pozytywnej energii i uczuć, ludzkich historie i emocji, które postaramy się przekazać za pomocą obrazów teatralno – ruchowych. NA zajęcia należy przynieść czarne, gładkie niekrępujące ruchów stroje oraz miękkie obuwie (najlepiej baletki)
Fotograficzne (Justyna Ciesielska) – Podczas warsztatów będziemy rozwijać kreatywności młodych uczestników. Będziemy bawić się ustawieniami manualnymi aparatu, kompozycją, światłem. Będziemy fotografować emocje, zamrażać ruch, opowiadać o sobie i otaczającym świecie. Na koniec wcielimy się w rolę fotoreportera, by pokazać przebieg i najciekawsze momenty Przystanku DOBRO.
Na warsztaty zapraszamy osoby w wieku powyżej 12 lat z własnym aparatem (najlepiej z trybem manualnym). Przed zajęciami proszę zapoznać się z instrukcją obsługi swojego aparatu – należy wiedzieć, gdzie zmienia się iso, przesłonę i czas naświetlania.
Dziennikarskie (Marcin Dyoniziak)- podczas warsztatów będzie można poznać podstawowe gatunki dziennikarskie, zaznajomić się z technikami i zasadami składu i łamania tekstu oraz wziąć udział w tworzeniu gazety okolicznościowej.
Wokalne ( Grzegorz Walczak)– zajęcia z zakresu emisji głosu, ekspresji i interpretacji tekstów piosenek. Warsztaty będę prowadzone na kanwie wybranych przez uczestników piosenek . Biorący udział w warsztatach zobowiązani są do przygotowania 2- 3 utworów i przyniesienia wydrukowanych tekstów oraz nagranego podkładu (można zgłosić uczestnictwo akompaniatora)
Filmowe (Łukasz Czerwiński) – zajęcia będą dotyczyły tworzenia scenariusza filmowego oraz scenopisu a także kręcenia krótkich filmowych. Podczas warsztatów powstanie także film dokumentalny dotyczący przystanku Dobro, który zostanie pokazany na Koncercie Galowym . Uczestnicy proszeni są o przyniesienie kamery, ale nie jest to warunek uniemożliwiający udział w warsztatach.
Teatralne –„Mniej na scenie znaczy więcej” (Artur Bokota) – warsztaty z zakresu podstawowych zadań aktorskich , świadomości własnego ciała oraz budowania postaci scenicznej. Na zajęciach obowiązuje czarny, luźny stój ( najlepiej czarne koszulki i leginsy lub dresy) oraz czarne obuwie (najlepiej baletki lub tenisówki)
Zarządzaj własnym stresem – to warsztaty dla wszystkich, którzy chcą poznać techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach stresu . w trakcie zajęć prowadzący będą mówili o stresie i jego źródłach, o jego destrukcyjnym wpływie na naszą psychikę i organizm. Zapoznają uczestników m.in. ze strategią (COPE ) radzenia sobie w trudnych sytuacjach, mocą koncentracyjną naszego umysłu, z metodami radzenia sobie ze stresem negatywnym. W trakcie zajęć będzie można nauczyć się treningu autogennego, relaksacji , oddechu harmonizującego i wentylującego emocje. Podczas warsztatów przeprowadzane będą ćwiczenia koncepcyjne, indywidualne, ćwiczenia w grupach, trening na poziomie werbalno- behawioralnym, odgrywanie ról i scenek (ze stop klatką na feedback), dyskusje moderowane, burza mózgów, studium przypadku, mini wykład.
Obowiązuje luźny strój. Prosimy zabrać ze sobą koce lub karimaty.
PROWADZĄCY WARSZTATY:
MONIKA RĘBIAŁKOWSKA– absolwentka wydziału Sztuk Pięknych. Prowadziła zajęcia PASJOTERAPII z osobami niepełnosprawnymi. Interesuję się wyrobem niekonwencjonalnej biżuterii. Twórczo przeobraża świat. Uwielbia eksperymenty artystyczne i działania z pogranicza plastyki i teatru.
JUSTYNA CIESIELSKA – z wykształcenia jest antropologiem kultury i archeologiem, ale również fototechnikiem. Dzięki kierowaniu się w życiu pasją, dziś prowadzi agencję reklamy. Na co dzień zajmuję się grafiką i fotografią, zwłaszcza fotografią produktową, w wolnym czasie – fotoreportażem. Lubi urozmaicenie codzienności, chętnie podejmuje nowe wyzwania. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Teatralnym “Teatr Nasz”, Fundacją Ari Ari, Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, kilkoma Uczelniami w regionie
ANNA CZARNECKA –Jest absolwentką Szkoły Sztuk Pięknych we Włocławku, ze specjalizacją w tkaninie artystycznej. Oraz absolwentką Historii Sztuki na Uniwersytecie Gdańskim. Zawsze interesowała się zarówno sztuką, jak i teatrem. Ma ogromne pokłady energii, więc idealnym rozwiązaniem było dla Niej zaangażowanie się w działalność teatru ulicznego. I tak, od ponad dwóch lat jest aktorką Teatru Snów. Poetyckie spektakle, które tworzą, rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim wrażliwość na świat, ludzi i pomagają Jej poznać samą siebie
GRZEGORZ WALCZAK-Muzyk, kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta i pianista, aktor. Z wykształcenia geograf i elektronik.
5 lat uczęszczał do klasy fortepianu w PSM we Włocławku Lider zespołu CZAQU.
Autor muzyki do seriali “Magiczni”, “Kredą pisane”, spektaklu muzycznego “Tama”.
W 2001 r. wydał solowy album ” Godzina prawdy-41 minut”
Z zespołem Czaqu wydał trzy płyty: “Inność” 2003, “Pachnie powietrze” 2007, “Generacja lalek” 2014 Skomponował muzykę i wyprodukował płytę Natalii Walczak ” Zakochana Parówka” 2013 Zagrał przeszło 400 koncertów, w tym również za granicą.
Lekcje śpiewu pobierał u: Eli Zapendowskiej, Grażyny Łopaszewskiej i Ewy Kossak
Wygrane przeglądy:
Grand Prix Dachoofka, Kraków 6.04.2011, Grand Prix i Nagroda Publiczności Ogólnopolski Festiwal “Gramy nad Prosną”, Grand Prix ” RockAutostrada” – Proszówki k/Bochni, Grand Prix Festiwal Muzyki Alternatywnej OFMA 2010 – Dobre Miasto, Festiwal Toruńskich Gwiazd -Zespół Roku 2009, Grand Prix Festiwalu Pejzaż bez Ciebie Opera Nova, Bydgoszcz 26.10.2008, Grand Prix Rockowe Ogródki, Płock, Grand Prix “Przebojem na Antenę” organizowany przez Polskie Radio 2007, I Miejsce ROCK’N/TUR – 17.04.2008, ROCKOWANIA, Mława, II Miejsce -Ogólnopolskie Interpretacje Muzyki Jimiego Hendrix’a, Włocławek 2004, Grand Prix Katar 2003 Toruń Grand Prix Gitariada 2002 Aleksandrów Kujawski
KORA KALINOWSKA -z wykształcenia pedagog resocjalizacji, w swoim życiu łączy pasję zawodową z miłością do brazylijskiej sztuki walki.Jedna z założycielek i szefowa Włocławskiego Stowarzyszenia Capoeira. Od trzech lat prowadzi regularne treningi capoeira dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Brała udział w licznych projektach organizowanych na terenie miasta Włocławek, w których prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży zagrożonej demoralizacją i wykluczeniem społecznym łącząc doświadczenie zawodowe z capoeira. Współpracowała także ze świetlicą profilaktyczno – terapeutyczną, świetlicami wychowawczymi oraz prowadziła liczne zajęcia podczas półkolonii letnich i zimowych organizowanych przez Klub Zazamcze oraz Klub Stara Remiza.
MARCIN DYONIZIAK– Absolwent kierunków – politologia, specjalność – doradztwo polityczne i medialne, oraz filologia polska w zakresie dziennikarstwa i public relations
Pracował jako dziennikarz w : „Gazecie Kujawskiej”, :nowościach Włocławskich”, Radio „GRA” i „PIK”.
SŁAWOMIR KANDERSKI – trener biznesu (Coherence-Rozwiązania)
W swojej pracy zajmuje się wydobywaniem indywidualnego potencjału człowieka, przekazywaniem praktycznej wiedzy przy wspólnym poszukiwaniu rozwiązań oraz
kształtowaniem nowych umiejętności i postaw. Współpracując z innymi instytucjami i firmami prowadzi treningi, warsztaty, szkolenia biznesowe w zakresie doskonalenia kompetencji miękkich.
HONORATA KIFNER – trener (Less Stress)
Jej celem zawodowym jest przekuwanie wiedzy teoretycznej w praktyczne rozwiązania tak, aby były one możliwe do zastosowania w życiu codziennym. Doświadczenie zdobywała w międzynarodowej korporacji. Zajmuje się psychologią motywacji oraz elementami zdrowia i odporności psychofizycznej.
ŁUKASZ CZERWIŃSKI – Przygodę ze sceną zaczynał w zespole Hip-Hopowym „Raprezentacja”. Absolwent Studium Wokalno Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Pracował w Teatrze Muzycznym w Gdyni gdzie grał w takich przedstawieniach jak Fame, Skrzypek na dachu czy Spamalot – Monty Pythona. Studiował reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Obecnie prowadzi własną działalność Video-Filmową. Otwarty na propozycje i nowe, świeże pomysły. Bez znaczenia czy to dokument, fabuła, czy film ślubny, jego dzieła charakteryzuje dynamika, klasa i oryginalny styl który trafia zarówno do młodzieży jak i starszych wymagających osób.
ARTUR BOKOTA – absolwent studium aktorskiego. OD 10 lat związany ze sceną teatralną. Wykreował wiele fantastycznych postaci scenicznych m.in. Stomila w TANGU S. Mrożka , Fausta w Spektaklu o tym samym tytule autorstwa J.W Goethe, obecnie przygotowuje premierę monodramu TWARZE MĘŻCZYZNY. 1 listopada o 24.00 będzie Go można zobaczyć na deskach CKBB w spektaklu JAKBY NIE BYŁO BOGA.
PROGRAM PRZYSTANKU DOBRO
11.10.2014
9.30-10.00
-zgłaszanie się uczestników (SALA 6-CIU PRÓB – nr 7)
10.00-13.00
-warsztaty body art. (sala nr 77)
-warsztaty capoeira (sala nr 93)
– teatr tańca i ruchu (sala nr 96)
– warsztaty fotograficzne (sala nr 5)
– warsztaty dziennikarskie (sala nr 6)
-warsztaty wokalne (sala nr 7)
– warsztaty filmowe (sala nr 80)
– warsztaty „zarządzaj swoim stresem” (sala 48)
– warsztaty teatralne (sala nr 4)
13.00-13.30
– przerwa kawowa
13.30-16.30
-warsztaty body art. (sala nr 77)
-warsztaty capoeira (sala nr 93)
– teatr tańca i ruchu (sala nr 96)
– warsztaty fotograficzne (sala nr 5)
– warsztaty dziennikarskie (sala nr 6)
-warsztaty wokalne (sala nr 97)
– warsztaty filmowe (sala nr 80)
– warsztaty „zarządzaj swoim stresem” (sala 48)
– warsztaty teatralne (sala nr 4)
16.30-17.30
– przerwa obiadowa
17.30 -19.30
-warsztaty body art. (sala nr 77)
-warsztaty capoeira (sala nr 93)
– teatr tańca i ruchu (sala nr 96)
– warsztaty dziennikarskie (sala nr 6)
-warsztaty wokalne (sala nr 97)
-warsztaty teatralne (sala nr 4)
17.30-20.30
– warsztaty fotograficzne (sala nr 5)
– warsztaty „zarządzaj swoim stresem” (sala 48)
-warsztaty filmowe (sala nr 80)
20.30 – 21.30 ROZMOWY NOCĄ
– O zaniedbanej duszy – (sala nr 4)
– o motywach i motywacji (sala nr 5)
12.10.14
16.00-18.00
-warsztaty body art. (sala nr 77)
-warsztaty capoeira (sala nr 93)
– teatr tańca i ruchu (sala nr 96)
– warsztaty dziennikarskie (sala nr 6)
-warsztaty wokalne (sala nr 97)
-warsztaty teatralne (sala nr 4)
18.30-20.00
-KONCERT GALOWY
Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Włocławek
Organizatorzy : Stowarzyszenie Edukacyjno – Teatralne Teatr NASZ
Centrum Kultury BROWAR B