Recital skrzypcowy Celiny Kotz

Celin kotz 1080

Laureatka konkursu im. H.Wieniawskiego w Poznaniu wystąpi w CK „Browar B.” 12 listopada o 19.00. Jest jedną z najlepszych skrzypaczek młodego pokolenia w Polsce. Jej interpretacje zachwycają publiczność i budzą uznanie jury wielu konkursów.

Celina Kotz jest laureatką pierwszych nagród na Malta International Music Competition, IX Ogólnopolskim Konkursie im. Z. Jahnkego, III Ogólnopolskim Konkursie im. Eugenii Umińskiej, Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Ernsta i Szymanowskiego czy Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Młody Paganini, zdobywczynią Grand Prix XXX Międzynarodowego Konkuru im. Prof. Nedyalki Simeonovej w Haskovo oraz Music Festival & Master Class w Pile, a także II nagrody na XXI Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa, półfinalistką oraz laureatką trzech nagród, w tym nagrody publiczności XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. W 2016 roku podczas trasy koncertowej po USA debiutowała w nowojorskiej Carnegie Hall, występowała też w wielu krajach Europy oraz Azji. Artystka wielokrotnie koncertowała z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych i kameralnych m.in., Hofer Symphoniker, Kunitachi Symphoniker czy Euro Symphony SFK Orchestra, Filharmonii Poznańskiej, Bałtyckiej, Śląskiej, Opolskiej, Sudeckiej czy Zielonogórskiej, współpracując z dyrygentami światowej sławy takimi jak Christoph Poppen czy Jose Maria Florencio. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Poznania, Stowarzyszenia Business and Professional Women’s Club, a także fundacji Pro Bono Musicae i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Marcin Sikorski jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów-kameralistów. Jego pasją jest interpretowanie arcydzieł kameralistyki. Niedawno rozpoczął współpracę ze skrzypaczką Soyoung Yoon – bezapelacyjną zwyciężczynią ostatniego Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego. Koncertuje m.in. w Polsce, USA, Rosji, Niemczech, Austrii, Belgii, Gruzji, Holandii i na Ukrainie. W 2001 roku debiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku wykonaniem tria fortepianowego L. van Beethovena. Jest laureatem nagrody “Fryderyk” za rok 2006. Brał udział w kilkudziesięciu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych takich jak: Schleswig Holstein Musik Festival, Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Festival Pontino (Włochy), New Music Marathon (Praga), Bratysławskie Hudebne Slawnosti, Festiwal Pianistyki Polskiej, Gdańska Wiosna, Tarnowski Tydzień Talentów. Obecnie pianista jest adiunktem w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie wiele lat blisko współpracował z nieodżałowaną profesor Jadwigą Kaliszewską.

W programie: H. Wieniawski – Polonez D – dur K. Szymanowski – cykl Mity (Źródło Aretuzy, Narcyz, Driady i Pan) F. Chopin – Nokturn cis-moll F. Chopin – Polonez c-moll M. Ravel – Sonata G-dur nr 2.

Recital odbędzie się 12 listopada o 19.00 w Centrum Kultury „Browar B.”. Bilety po 30 zł w kasie Browaru B. i na www.biletyna.pl. Koncert organizuje Gambo Event.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.