“repetycje dotykowe” Joanny Apanowicz

baner-apanowicz

Galeria Sztuki “Suszarnia” zaprasza na wystawę łódzkiej artystki, która zajmuje się grafiką projektową, tworzy ceramikę oraz książki artystyczne. 

Joanna Apanowicz ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki, ze specjalizacją grafika projektowa. Obroniła doktorat na macierzystej uczelni w dyscyplinie sztuk pięknych na temat książki artystycznej pt. “Liber non scriptum – książka nienapisana”. Artystka mieszka w Łodzi. Pracuje zawodowo w obszarze grafiki projektowej i wzornictwa. Zajmuje się pracą twórczą w obszarach ceramiki i książki artystycznej oraz prowadzi w Łodzi autorską pracownię ceramicus. Bierze czynny udział w życiu artystycznym, prezentując swoje prace na wystawach i konkursach w kraju i za granicą. Wykłada na Wydziale Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz współpracuje z Warszawską Szkołą Fotografii i Grafiki Projektowej.
“repetycje dotykowe” to tytułowa seria prac reliefowych bazujących na technikach ceramicznych i fusingowych, dodatkowo łącząca elementy silikonowe oraz bibułę japońską. Autorka dąży do zrealizowania nadrzędnej idei – redefinicji roli dotyku w odbiorze sztuki, zmysłu deprecjonowanego w naszej epoce, niewątpliwe zorientowanej okulocentrycznie. Intermedialność kolekcji, polegająca nie tylko na łączeniu różnych technologii, ale też na poszerzaniu konwencjonalnej drogi odbioru, łamie zastane dogmaty.
Wystawa czynna do 27 sierpnia 2017 r.
Zwiedzanie – bilety 2 zł w kasie CK „Browar B.”
Zwiedzanie : wt.- pt. godz. 12.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30)
soboty: 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30)Katalog

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.