Rewia-Fajans-Performance

Slider

Zachęcamy do włączenia się w artystyczną akcjęktóra polegać będzie na zrealizowaniu i prezentacji własnoręcznie wykonanego, odlotowego, artystycznego, surrealistycznego, fantastycznego, zwariowanego, niesamowitego, humorystycznego, ekstrawaganckiego…

* fajans-kapelusza lub nakrycia głowy,
* fajans-fryz art (fryzura np. w formie filiżanki lub we wzory fajansowe),
* fajans-kreacji, kostiumu (z niezwykłymi dodatkami lub gadżetami nawiązującymi do fajansu),
* fajans-body art lub fajans-face art/fajans-make-up.

Projekty muszą nawiązywać do wzornictwa włocławskiego fajansu (zarówno formy, jak i wzory: typu pikasiak lub kwiatowe). Zachęcamy do pokazania fantastycznej wyobraźni zrealizowanej w formie ubioru, body art., makijażu lub fantazyjnego nakrycia głowy, czy fryzury. Liczy się niezwykłość, humor, artystyczność, wykonanie uznanych wzorów lub stworzenie niezwykłego zestawu np. ubranie okraszone niezwykłym kształtem kapelusza i dodatkami pomalowanymi we wzory fajansu włocławskiego, a na dodatek fajansowy makijaż na twarzy, rękach, nogach, włosach. Może to być również sam body art. w stylu fajansowym, albo samo nakrycie głowy i np. buty w stylu filiżanek w stylu pikasiaków.

W naszym FAJANS-PERFORMANCE najważniejsze, aby wszystko kojarzyło się z fajansem włocławskim, a zarazem było artystyczne i ręcznie wykonane. Nie narzucamy techniki. Kapelusze, stroje i dodatki mogą być wykonane przy użyciu np. tkaniny, papieru, drewna, plastiku, metalu, ceramiki itp. Wzory mogą być np. naklejane, naszywane, malowane ręcznie farbami, rysowane.

Fajans-kreacja i fajans-body art zostaną zaprezentowane przez artystów, którzy je stworzyli na scenie Sali Widowiskowej w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku, podczas III Festiwalu Fajansu w dniu 7 października 2023 roku około godziny 12.00. Po prezentacji prosimy o uczestniczenie w sesjach zdjęciowych oraz obecności wśród zwiedzających na festiwalu przez jakiś czas (mile widziane około 2 godzin).

Chętne osoby prosimy o stawienie się w FAJANS-STYLIZACJI 7 października o godzinie 11.30 w Browarze B. w Pracowni Edukacji Plastycznej (sala nr 77). Gdyby była potrzeba wcześniejszych przygotowań w Browarze B., prosimy o kontakt pod nr telefonu 54 427 02 47.

Najbardziej zachwycające stroje zostaną nagrodzone gadżetami Fajans Festiwalu.

Po zakończeniu FAJANS-REWII prosimy o udostępnienie strojów lub ich elementów do pokazu na manekinach, kubikach. Uczestnicy FAJANS-PERFORMANCE dodatkowo będą mieli wykonaną sesję fotograficzną, której efekty zostaną udostępnione na stronie Centrum Kultury „Browar B.” oraz przesłane do uczestników.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.