Rysunek w Galerii Sztuki „Fermentownia”

zaproszenie Stefanski

W piątek 12 lutego o godz. 17.30 w Galerii Sztuki „Fermentowania” w Centrum Kultury „Browar B.” odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Rysunek wczoraj i dziś” Andrzeja Stefańskiego. 

Andrzej Stefański z pochodzenia włocławianin, od prawie 30 lat pracownik „Anwilu”. Jego przygoda z ołówkiem trwa odkąd pamięta. Inspiracje do prac czerpie z wyobraźni, przelewając na papier własne emocje i myśli.

O swojej twórczości mówi: „Za pomocą rysunku tworzę jakiś przekaz lub po prostu wykorzystuję go, szkicując na przykład schematy techniczne jako pomoc dla nowych pracowników firmy w opanowaniu konstrukcji instalacji.”

Zaczął rysować już w szkole podstawowej, wykorzystując ostatnie strony zeszytów. Przez lata jego pasja była zamknięta w domowym zaciszu, gdzie spędzał większość wolnego czasu z ołówkiem w ręku. Tak było do chwili, gdy dyrektor Mirosław Bas i kierownik zakładu Tadeusz Malinowski uznali, że jego rysunki powinny ujrzeć światło dzienne. W efekcie kilka miesięcy temu odbyła się na terenie przedsiębiorstwa „Anwil” pierwsza wystawa.

Nie ograniczam tematyki swoich prac. Lubię kreślić portrety dzieci,  zarówno spośród członków rodziny i grona znajomych, jak i ze zdjęć znalezionych w internecie. Rysuję dzieci smutne, przestraszone, chore i te po dramatycznych przejściach, ludzi ze świata muzyki, zwierzęta, instrumenty, instalacje i architekturę. Dzisiaj inaczej podchodzę do rysowania i moich prac. Poświęcam im więcej uwagi. Nie chcę, aby leżały w szufladach.”

Na wystawie można obejrzeć również rysunki nawiązujące do hiperrealizmu.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania ekspozycji od wtorku do piątku w godz. 10-18 oraz w sobotę i niedzielę 14-18.
Galeria zdjęć:  Link

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.