„Seeing/feeling/being”

sabrina 1080

„Seeing/feeleng/being”, czyli widzieć, czuć, być to wystawa rysunku rodzeństwa Sabriny Nguyen Khac i Rafała Rudnickiego. Ta sama tematyka, dwa różne światy. Są idealnym przykładem, jak bardzo się różnią, a jednocześnie uzupełniają. Każde z nich prezentuje inne style , spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość , jednak mimo to, tworzą całość.

Rafał Rudnicki
Urodzony w 1995 roku. Zamiłowanie do sztuki pojawiło się u niego, kiedy miał zaledwie 10 lat i od tego czasu trwa jego przygoda z rysunkiem. Pierwsze prace Rafała Rudnickiego inspirowane były amerykańskimi komiksami, japońską animacją i mangą. Z upływem czasu odnalazł swój własny styl rysowania, nadaje swoim pracom indywidualnego wyrazu i tworzy własne niepowtarzalne kompozycje.
„W swoich pracach przede wszystkim skupiam się na człowieku i jego uczuciach. Analizuję i staram się przedstawić swój punkt widzenia. Często pomysł na nowy obraz pojawia się w mojej głowie nagle. Koncepcja rysunku kształtuje się podczas wykonywania codziennych czynności. Na wielu pracach pojawiają się zdeformowane postacie ludzkie. Ilustrują one moją wizję tematu, jednak staram się również zachowywać naturalną cielesność ludzką, łącząc w ten sposób byt z myślą.”

Sabrina Nguyen Khac
Urodzona w 1996 roku. Uczęszczała przez dwa lata do Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych we Włocławku, ucząc się podstaw z zakresu rysunku i malarstwa. Ukończyła klasę o profilu „Technik Organizacji Reklamy” w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku.
Twórczość Sabriny oscyluje między realizmem, a surrealizmem. Inspiracje czerpie z otaczającej ją rzeczywistości, tworząc fantasmagoryczny wymiar wyobraźni i konstrukcje minimalistycznego wyrafinowania. Głównym motywem jej twórczości jest istota człowieczeństwa. Zajmuje się przede wszystkim rysunkiem. Najważniejszym elementem każdej pracy jest gra świateł i cieni.
„Buduję własną historię w oparciu o rzeczywistość, marzenia, ukryte pragnienia, odrazy, lęki i emocje. Analizuję i przedstawiam ludzką wrażliwość. Przekazuję własne przeżycia i przemyślenia, tworząc prosty i surowy minimalizm.”

Wernisaż wystawy odbędzie w Galerii Sztuki „Antresola” 16 września o godz. 18.00.
Wstęp wolny.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.