komiks

ŚWIAT W OBRAZKACH

Lubisz komiksy? Masz zacięcie do rysowania? Na kursie rysunku komiksowego nauczysz się tworzyć te niewielkie obrazki, ilustrować postaci i przedmioty.

HISTORIE

Elementem wyróżniającym ten kurs od zwykłych zajęć rysunkowych jest fabuła, którą poszczególne obrazki muszą tworzyć. Na zajęciach nauczysz się także opracowywać historie i ilustrować je tak, by jak najlepiej przekazywały treść.


Komiks można określić jako film na papierze, który powstaje przy udziale znacznie ograniczonej liczby jego twórców. Często jest tak, że dokonuje tej sztuki jedna osoba. Na zajęciach poznajemy podstawy rysunku i teorii komiksu. Zmagamy się z anatomią, perspektywą, kompozycją. Tworzymy bohaterów, światy, roboty i bestie, dajemy ujście naszej wyobraźni.



Adresat 12 +, młodzież
Informacje 54 427 02 47
Termin zajęć poniedziałki, środy i wtorki, czwartki 16.00 – 18.00
Koszt  150 zł / 3-miesięczny kurs

Katarzyna Kwiatkowska
Jako dziecko rysowałam niezbyt dobrze. Magiczny świat mangi wciągnął mnie bez reszty, ale czynnie zajęłam się komiksem w rozumieniu europejskim i amerykańskim. Skończyłam Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi z tytułem magistra sztuki. Do pracy używam tak samo ołówka i kredek, jak i tabletu graficznego.