“Serca bicie”

slider-1080-serca-bicie

W czwartek 28 maja o 20.00, w ramach święta województwa kujawsko-pomorskiego, na włocławskich bulwarach odbędzie się koncert pt. „Serca bicie”. W repertuarze Andrzeja Zauchy wystąpią:

Michał Kaczmarek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu konkursów na interpretację utworów Cz. Niemena, M. Grechuty i A.Zauchy.

Ewelina Przybyła, absolwentka PWST w Krakowie. Laureatka wielu festiwali muzycznych, m.in.: Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Obecnie jest aktorką Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Janusz Szrom, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, kompozytor, aranżer, pedagog. Nauczyciel śpiewu w Policealnym Studium Jazzowym przy Szkole Muzycznej II st. im. F.Chopina w Warszawie oraz w telewizyjnych programach muzycznych “Jak oni śpiewają” oraz “Fabryka Gwiazd”. Autor projektu muzycznego “Straszni Panowie Trzej”, pierwszego jazzowego opracowania piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. W roku 2008 Janusz Szrom został wybrany przez Michela Legranda do zaśpiewania utworu “What Are You Doing the Rest Of Your Life” podczas Jubileuszowego, 50-tego festiwalu Jazz Jamboree. Co roku w czołówce plebiscytu “Jazz Forum” na najlepszego wokalistę w Polsce.

Paweł Wolsztyński absolwent PWST w Krakowie, laureat międzynarodowego festiwalu “Talizman Sukcesu” w Bielsku Białej i Festiwalu im. Andrzeja Zauchy.

Gwiazdą wieczoru będzie Krystyna Prońko. Najpierw z braćmi założyła zespół Refleks, a ich wspólne muzykowanie zaczęto doceniać na muzycznych przeglądach. Dla absolwentki katowickiej Akademii Muzycznej to było jednak za mało. Śpiewała w chórkach u Niemena, jeździła w trasy ze Skaldami i Czerwonymi Gitarami do Związku Radzieckiego, po drodze był jeszcze zespół Koman Band, który specjalnie dla niej założył Janusz Koman. W końcu Opole i inne festiwale: Jazz Jamboree, Festiwal Wokalistów Jazzowych w Lublinie, Praski Festiwal Jazzowy. Od lat uważana jest za gwiazdę polskiej piosenki. Wszyscy znają jej przeboje, m.in. “Jesteś lekiem na całe zło”, “Deszcz w cisnej”, “Małe tęsknoty”, “Papierowe ptaki”. Równie dobrze co w ukochanym jazzie odnajduje się w popie. Lubi mieszać gatunki, bo – jak mówi – “nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. – Moja muzyka to ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to stylem “jazzy”.

Koncert “Serca bicie” w czwartek 28 maja o 20.00 na włocławskich bulwarach. Wstęp wolny!

Pozostałe aktualności

slajder Oblicza 2020 ckkb 1920 x 575
Oblicza Młodej Sztuki VII
baner-cudnolandia
Cudnolandia

Komentowanie jest zamknięte.