Śladem Marco Polo – podróżnika, który zmienił świat

baner 1080 2ver

Klub gier planszowych Taktyk proponuje krótką podróż Jedwabnym Szlakiem – w ramach eliminacji Mistrzostw Polski w grę Marco Polo.

W XIII wieku świat był mały i płaski. Wenecjanin Marco Polo poszerzył horyzonty ludzkiej wiedzy i wyobraźni. Dotarł do Chin, Indii i wschodniej Afryki. Podróż zajęła mu 27 lat. Był pierwszym Europejczykiem, który poznał i opisał owiane legendą krainy Dalekiego Wschodu. Tę niezwykłą wędrówkę prezentuje gra planszowa Marco Polo, która otrzymała tytuł najlepszej „zaawansowanej gry roku 2016” na światowych targach gier w Essen.

Frapujący świat wędrówki, niepowtarzalność każdej rozgrywki, różnorodne historyczne postacie, handlowe tajemnice, umykający czas oraz piękne wykonanie – to atuty tej gry. Styl grania zmienia się zależnie od umiejętności „poprowadzenia” swojego bohatera, losowanych celów, doboru strategii do zmiennej sytuacji na planszy. Nigdy też nie wiadomo, co wybiorą konkurenci. Reguły Marco Polo nie są trudne, ale tysiące kombinacji czynią z tej gry intelektualny rarytas.

Do Mistrzostw Polski Marco Polo 2017 zgłosiło się więcej chętnych niż wydawca gry – wydawnictwo Albi – planował. Potrzebny okazał się dodruk gry. Wszystkich, którzy chcą poczuć magię niezwykłej podróży słynnego wenecjanina, klub Taktyk zaprasza na turniej. Zwycięzca awansuje do finału mistrzostw Polski w Gdańsku. Uwaga: trzeba znać zasady gry.

Sobota, 17.06, g. 15.30
Klub Taktyk, Centrum Kultury Browar B., ul. Łęgska 28
wstęp wolny, zapisy: klukaszewski@ckbb.pl

Pozostałe aktualności

origami
Warsztaty Rodzinne – Origami
slajder 1920 x575 ckbb jarmark
Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy
Farben
Farben Lehre i Gutek

Komentowanie jest zamknięte.