Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

Beznazwy-1

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie.

Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!
Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Mimo używania wzmacniaczy, wszyscy muzycy korzystają z instrumentów akustycznych.

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe!
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty.  Na koncercie nie zabraknie takich numerów jak Szósta zero dwie, Nieznajomy przyjaciel, Ciężki dzień, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker, Chory na bluesa  i wielu innych.

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa wystąpią 23 lutego w “Browarze B.” o godz. 18.00. Bilety po 30 zł do kupienia w CK “Browar B.”

 

 

Pozostałe aktualności

slajder Wszechswiat 2020 ckkb 1920 x 575
Zbiorowa wystawa sztuki pt. Wszechświat Koloru
taktyk pachwork fb
Tańcowała igła z nitką – gra Patchwork
slajder pocztowki ckkb 1920 x 575
„Pocztówki z zimowej krainy”

Komentowanie jest zamknięte.