Startują nowe kursy fotograficzne w “Browarze B.”

1080 kurs foto

Niezależnie, czy pasjonujesz się fotografią od dawna, dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z aparatem, preferujesz  tworzyć obrazy cyfrowo, czy jesteś wierny sprzętowi analogowemu, mamy ofertę, która zadowoli każdego miłośnika tej sztuki.  W marcu startują kursy fotografii dla początkujących, zaawansowanych oraz zainteresowanych fotografią przyrodniczą.

“Browarna” sekcja fotograficzna to jedyna taka we Włocławku możliwość korzystania z doświadczenia uznanych w całym kraju fotografików i fachowego zaplecza sprzętowego.
Wybierz kurs dla siebie i dołącz!

Fotografia dla początkujących
Kurs dla początkujących wprowadzający w ogólne tajniki sztuki fotografowania. Nauczymy się posługiwać aparatem, sprawnie używać wszystkich funkcji i wykorzystywać jego możliwości. Zakres tematyki jest szeroki, więc zarówno miłośnicy fotografii cyfrowej, jak i analogowej, będą usatysfakcjonowani.

W skrócie
Dla kogo? Wszyscy początkujący pasjonaci fotografii w wieku 13+
Kiedy? Od 3 marca w każdy wtorek w godzinach 17-19. Zgłoszenia do 20.02 pod nr tel. 54 427-02-47 w godz. 8-15.
Ile? Warsztaty trwają łącznie 16 godzin (8 spotkań x 2 godz.), całkowity koszt to 150 zł.
Kto? Zajęcia poprowadzi Jarosław Czerwiński – c złonek Fotoklubu RP (artysta fotografik). Włocławianin, z wykształcenia dziennikarz, fotografią zajmuje się zawodowo od ponad 15 lat. Jego zdjęcia wzbogacały liczne publikacje książkowe oraz wystawy. Opublikował już ponad trzydzieści tysięcy fotografii swojego autorstwa.

Warsztaty fotografii przyrodniczej
Warsztaty fotografii przyrodniczej to propozycja dla osób mających już opanowane podstawowe zagadnienia fotografii. Na tych zajęciach nauczymy się wykorzystywać zastane warunki pogodowe dla własnych potrzeb, dowiemy się jak fotografować zwierzęta, jak poprawnie kadrować obraz i jaki sprzęt przyda się każdemu fotografowi przyrody. W programie garść niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz praca w plenerze.

W skrócie:
Dla kogo? Dla średnio zaawansowanych fotoamatorów
Kiedy? Od 4 marca każda środa w godzinach 17-19. Zgłoszenia do 20.02 pod nr tel. 54 427-02-47 w godz. 8-15.
Ile? Warsztaty trwają łącznie 16 godzin (8 spotkań x 2 godz.), całkowity koszt to 150 zł.
Kto? W tajniki fotografii przyrodniczej wprowadzać będzie Andrzej Reschke – członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, uczestnik licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych. Fotografując, poszukuje ptaków, które są mniej lub bardziej związane z wodą. To właśnie środowisko wodne tak go przyciąga, a zwłaszcza pełne życia rzeki.

Intensywny kurs fotografii cyfrowej dla początkujących
Kurs dla pasjonatów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią, wszystkich świeżo upieczonych posiadaczy aparatu oraz tych, którzy po prostu wolą działać, zamiast czytać instrukcje obsługi. Wyjątkową cechą tych warsztatów będzie duży nacisk położony na poznawanie fotografii jako medium, źródła inspiracji i przekładania ich na codzienne zadania fotograficzne. Oprócz wiedzy technicznej, to właśnie świadomość wizualna sprawia, że mamy ciekawe pomysły na fotografowanie tego co nas otacza, nawet rzeczy bardzo zwyczajnych.

W programie:

 • podstawy obsługi aparatu – jak mieć pełną kontrolę nad końcowym efektem
 • kompozycja obrazu – jak zrobić, żeby oglądający widział to co chcę, żeby widział?
 • światło naturalne i sztuczne, czyli źródło nastroju i ważny element treści zdjęcia
 • praca z osobą fotografowaną – jak zrobić ładny portret? Jak na zdjęciu pokazać czyjąś osobowość? Jak reżyserować swoich modeli?
 • ćwiczenia w plenerze – architektura i krajobraz
 • obróbka zdjęć – od przygotowania komputera, poprzez stworzenie sprawnego archiwum własnych zdjęć i wygodną i szybką edycję po metody prezentacji swoich prac

W skrócie:
Dla kogo? Dla każdego początkującego chcącego poznawać fotografię cyfrową.
Kiedy? Od 21 marca trzy weekendy zjazdowe (21, 22, 28, 29 marca, 11, 12 kwietnia). Zgłoszenia do 13.03 pod nr tel. 54 427-02-47 w godz. 8-15.
Ile? Kurs trwa łącznie 30 godzin (6 spotkań po 5 godzin), a koszt całkowity to 300 zł.
Kto? Kurs prowadzi Patryk Karbowski, doświadczony wykładowca warszawskiej Akademii Fotografii, uczestnik licznych wystaw oraz laureat konkursów fotograficznych m.in. w Warszawie, Łodzi, Bradze oraz Tbilisi.

Intensywny kurs fotografii cyfrowej dla zaawansowanych
Zajęcia są kontynuacją kursu podstawowego, mają przybliżyć w praktyce główne nurty fotografii za pomocą zestawu praktycznych ćwiczeń. Poszczególne spotkania skupiają się na konkretnych gatunkach, uczestnicy próbują wpisać się w estetykę, poznają głównych twórców i założenia. Kurs ma dawać praktyczne umiejętności przydatne zaawansowanym amatorom, zawodowcom i aplikującym na uczelnie artystyczne. Program podzielony jest wg dni zajęć w trybie weekendowym. Każdy dzień to 5 godzin. Suma godzin całego kursu to 40.

Bloki tematyczne:

 • przypomnienie
 • portret
 • sesje mody
 • fotografia krajobrazu i architektury
 • fotografia reportażowa
 • styl dokumentalny
 • fotografia analogowa
 • martwa natura, produkt, żywność
 • postprodukcja obrazu

W skrócie:
Dla kogo? Dla absolwentów kursu fotografii cyfrowej na poziomie początkującym, fotografów mających już opanowane podstawowe zagadnienia związane z obsługą aparatu, kompozycją obrazu i rolą światła w fotografii.
Kiedy? Kurs rozpocznie się 18.04. Zgłoszenia do 13.03 pod nr tel. 54 427-02-47 w godz. 8-15.
Ile? Kurs trwa łącznie 40 godzin (cztery kolejne weekendy zjazdowe, czyli 8 spotkań po 5 godzin), a koszt całkowity to 400 zł.
Kto? Kurs prowadzi Patryk Karbowski, doświadczony wykładowca warszawskiej Akademii Fotografii, uczestnik licznych wystaw oraz laureat konkursów fotograficznych m.in. w Warszawie, Łodzi, Bradze oraz Tbilisi.

Pozostałe aktualności

baner-czar-operetki
Artes Ensemble – „Czar operetki”
98164685_176022647077331_2157446606327119872_n
Kasa otwarta

Komentowanie jest zamknięte.