Tanecznym krokiem po kolejne sukcesy i granty

32149470_2062229727324039_5343631875405512704_o

Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy” działający w Centrum Kultury „Browar B.” bierze udział w licznych festiwalach ludowych i może się pochwalić kolejnymi sukcesami.

W maju grupa reprezentacyjna Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” zajęła I miejsce podczas III Festiwalu Zespołów Folklorystycznych
im. Tadeusza Zielińskiego w Brześciu Kujawskim. Natomiast na V Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych w Sierpcu najmłodsze dzieci z grupy Skrzatów, za prezentację „Zabawy dzieci na Kujawach”, zdobyły I nagrodę w kategorii dziecięcej, a grupa reprezentacyjna III nagrodę w kategorii dorosłej za tańce i przyśpiewki kujawskie.
Oprócz zdobytych laurów Zespół otrzymał w IV edycji konkursu grantowego dofinansowanie Fundacji „Anwil dla Włocławka” w kwocie 13900 zł. Dzięki wsparciu „Kujawy” zrealizują projekt „Letnie potańcówki” oraz zakupią stroje historyczne i zabawki ludowe. 15 maja 1985 roku to data oficjalnego powstania zespołu, zatem piękny prezent na 33 urodziny!

Pozostałe aktualności

slajder-1920-x575-ckbb-Fajan-festiwal-2026
VI Fajans Festiwal Włocławek
Baner promocyjny VI Fajans Festiwalu we Włocławku, prezentujący stylizowanego, niebiesko-białego pawia w technice malarstwa fajansowego na jasnoniebieskim tle. Po lewej stronie widoczny jest kaligrafowany tytuł „Fajans sztuka”, a pod nim logo festiwalu. Po prawej stronie pętelka pędzli malarskich z niebieską farbą umieszczona w fajansowym naczyniu. W prawym górnym rogu logotypy organizatorów: Centrum Kultury „Browar B.”, Miasta Włocławek i Skarbca Fajansu.
Konkurs FAJANSsztuka 2026
slajder-wakacje-1920-x575-VFF-26
Konkurs #FajansNaWakacjach – edycja IV

Komentowanie jest zamknięte.