Taniec klasyczny – z elementami  baletu

Uprzywilejowaną i wysoką pozycję wśród innych rodzajów tańca balet zawdzięcza swojej wieloletniej historii i tradycji. Program zajęć został opracowany na bazie techniki tańca klasycznego z elementami tańca współczesnego i musicalowego. Balet doskonale wyrabia nawyk prawidłowej postawy i estetyki ruchu, uwrażliwia na muzykę i zachęca do inwencji twórczej. Zajęcia mają na celu wykształcić harmonię i koordynację ruchu, a dobrany przez choreografa odpowiedni zestaw ćwiczeń pomoże w uzyskaniu podstawowych umiejętności tanecznych oraz przygotuje do późniejszych występów scenicznych.

Zajęcia tańca klasycznego to praca zespołowa, która pomaga w pokonaniu nieśmiałości, uczy współpracy w grupie i identyfikacji z zespołem tanecznym.. Opanowanie podstawowych technik tańca klasycznego wymaga od młodych tancerek dyscypliny i systematyczności podczas zajęć, dopiero na późniejszym etapie edukacji tanecznej dziewczęta pracują na przygotowanymi przez choreografa układami tanecznymi.

ZESPÓŁ CLASSIC

Zespół powstał w 1996 r. z inicjatywy Iny Griszczuk, która jest choreografem i instruktorem Zespołu Classic od momentu jego powstania do dnia dzisiejszego W ciągu prawie dwudziestu lat działalności,  Classic wypracował sobie doskonałą markę i jest  niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym zespołem taneczny we Włocławku oraz jego doskonałą  wizytówką. Zawdzięcza to przede wszystkim bardzo wysokiemu poziomowi artystycznemu, który od lat z powodzenia utrzymuje  choreograf zespołu  Ina Griszczuk.

Zespół składa się z trzech zróżnicowanych wiekowo grup tanecznych, w których tańczy ok. 60 dziewcząt. Tancerki zespołu rozpoczynają naukę tańca w bardzo młodym wieku, zdobywając po kolei wszystkie stopnie umiejętności tanecznych. Zajęcia prowadzone są na bazie tańca klasycznego z elementami baletu i współczesnych technik tanecznych, rozwijają nie tylko pod względem  tanecznym ale także uczą wyrażania swoich emocji.

Każdy układ taneczny przygotowany przez zespół wyróżnia się niepowtarzalnym układem choreograficznym, charakterystycznym kostiumem estradowym i oryginalną muzyką. W repertuarze zespołu znajdują się: tańce estradowe, współczesne, miniatury taneczne, can-can, taniec cygański, hiszpański i białoruski, które miał okazję niejednokrotnie zaprezentować przed białoruską i szwedzką publicznością. W ramach wymiany kulturalnej z , zespołem „Rovesnik”, Classic  kilkakrotnie przebywał w Mińsku  na „Białorusi”.  Zespół ma na swoim koncie liczne sukcesy odnoszone na wielu prestiżowych turniejach, konkursach i przeglądach organizowanych w Polsce. Występuje na wielu imprezach organizowanych nie tylko we Włocławku wywołując niezmiennie od lat wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

Ina Griszczuk – instruktor i choreograf zespołu Classic

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Mińsku o specjalności choreograf- pedagog.

Z Jej inicjatywy w 1996 r. rozpoczął swoją działalność zespół Classic. Taniec jest nieodłączną częścią życia Iny Griszczuk. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała w wieku 6 lat w zespole „Alonki”. Już wtedy zaczęła się jej wielka, trwająca do dziś przygoda z tańcem i pasja, , którą stara się przekazać uczestniczkom zajęć..

Prowadzi zajęcia profesjonalnie na wszystkich poziomach zaawansowania, dokładając wszelkich starań, aby jej podopieczne zdobyły solidne, poprawnie technicznie podstawy taneczne. Jako instruktorka kładzie nacisk nie tylko na pracę nad układami tanecznymi, ale również na perfekcyjne wykończenie każdego, najmniejszego ruchu.

„Taniec jest moim sposobem na życie – tak mówi założycielka zespołu Classic. Podczas zajęć staram się nie tylko utrzymać wysoki poziom techniczny i rozwijanie sprawności tanecznych,

moja praca to również poszukiwanie ekspresji w wyrażaniu emocji, bez których niemożliwe jest zaistnienie nawet na najmniejszej scenie. Taniec to filozofia, w której skupia się mądrość i wrażliwość współczesnego człowieka.”