„Tetris” z dala od komputera – gra „Katamino”

taktyk katamino www

Nie jest łatwo wyjść teraz i pograć z przyjaciółmi. Zatem polecamy grę dla jednej osoby, szczególnie dla dzieci. Ot, umysłowa łamigłówka na jesienne popołudnia – Katamino.

Katamino jest dynamiczną i ciekawą układanką. Wielu osobom, głównie tym wychowanym w latach 80-tych XX wieku, gra skojarzy się ze starą, poczciwą grą komputerową „Tetris”. Katamino rozwija zmysł obserwacji, planowanie oraz zdolność logicznego myślenia.Celem gry jest układanie figur zwanych pentami. Naszym zadaniem jest umieszczenie określonej liczby specjalnie zaprojektowanych klocków na pokratkowanej planszy.

Katamino jest niezwykle interesująca poprzez system zmiennego poziomu trudności. Różne zasady gry i warianty układania powodują, że mogą zacząć się w nią bawić już kilkulatki. Korzystając z kolejnych, coraz trudniejszych wariantów rozgrywki, można sprawić, że gra rośnie wraz z dzieckiem i często się do niej wraca. Również dorośli amatorzy “gimnastyki mózgu” również znajdą tu coś dla siebie. Niektóre zadania są naprawdę sporym wyzwaniem.

Katamino może posłużyć także do zabawy w układanie różnorodnych kształtów (np. figur geometrycznych, zwierząt) lub jako zestaw konstrukcyjny (budowanie figur przestrzennych).
Gra została wydana na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drewniane elementy gry wykonane są niezwykle starannie, kolory na klockach trwałe, a całość zapakowana w solidne pudełko.

Katamino zostało wyróżnione wieloma nagrodami, m. in. w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Anglii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Dziecko skupione godzinę nad grą. Bezcenne :)

Pozostałe aktualności

kujawy2
Zmarł Aleksander Błachowski
taktyk TOP10 www
Taktyk – Top 10 gier 2020

Komentowanie jest zamknięte.