Trubadurzy – ODWOŁANY!

baner-trubadurzy

UWAGA! Zaplanowany na  17 lutego koncert (przełożony z 24 września) zostal odwołany przez organizatora. Bilety można zwracać w miejscu zakupu. 
Trubadurzy stawiani są wśród najważniejszych grup bigbitowych. Został założony pod koniec 1963 w Łodzi. Dwa lata później zespół odniósł pierwszy poważny sukces na festiwalu w Opolu, gdzie otrzymał nagrodę za debiut. Po zdobyciu lokalnej popularności ich kariera się rozwinęła.
Wystąpili m.in. na festiwalach w Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz na koncertach za granicą, m.in. w Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Mongolii i Wietnamie. Zdobyli też wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę na festiwalu w Opolu za debiut i piosenkę „Przyjedź mamo na przysięgę”. Zagrali także w dwóch filmach Andrzeja Wajdy Wszystko na „sprzedaż” i „Polowanie na muchy’’. W 2004 członkowie zespołu zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Przed wyborami prezydenckimi oraz wyborami parlamentarnymi w 2005 Trubadurzy zaangażowali się w kampanię wyborczą Samoobrony RP. Nagrali piosenkę, który stał się hymnem wyborczym Samoobrony RP, a także zapewniając oprawę muzyczną spotkaniom przedwyborczym tej partii. W kwietniu 2011, na koncercie jubileuszowym Trubadurów, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska wręczyła członkom zespołu Srebrne Medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. We wrześniu 2017 podczas koncertu jubileuszowego w Teatrze Wielkim w Łodzi wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wręczył im odznaczenia resortowe. W roku 2023 zespół świętuje 60-lecie swojego istnienia.

Koncert organizuje Samba S.C. Marian Kowlaewski, Teresa Kowalewska.

BILETY MOŻNA TAKŻE ODDAWAĆ W MIEJSCU ZAKUPU.

 

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.