Twórczość noblisty i zdobywcy Oskara w Klubie “Stara Remiza”

slider-dylan

X Gwiazdoteka “Bob Dylan i piewcy folku” przybliży twórczość wybitnego amerykańskiego pieśniarza Boba Dylana, laureata literackiej Nagrody Nobla i jego poprzedników na muzycznej drodze.

Wystąpią: Willy Blake i Silent Tom. W repertuarze, obok współczesnych muzyków, takich jak Bob Dylan czy Donovan, nie brakuje tradycyjnych amerykańskich pieśni z przełomu XIX/XX wieku z gatunku country blues, delta blues, oraz utworów z Apallachów, a zatem utwory takich wykonawców jak: Woody Guthrie, Bukka White, Lead Belly, Furry Lewis, Julius Daniels, Dock Boggs, Burnett and Rutherford, Coley Jones, Clarence Ashley, Frank Hutchison, Charlie Patton, Tommy Johnson, The Bently Boys. Utwory są grane w oryginalnych aranżacjach oraz unikalnych tonacjach, różnymi, często zapomnianymi stylami, o których krótko opowiada. Muzyka grana jest na gitarze akustycznej, akustycznej dwunastostrunowej, na mandolinie oraz na banjo w bardzo różnych stylach i tonacjach, wzbogacając wszystko harmonijkami ustnymi, kazoo oraz quills.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia: w Klubie “Stara Remiza” przy ul. Żabiej 8, w kasie Centrum Kultury “Browar B” ul. Łęgska 28 (wej. od ul. Bechiego) i na stronie http://biletyna.pl/event/X-Gwiazdoteka-Bob-Dylan-i-piewcy-folku-Klub-Stara-Remiza-Wloclawek-e70599.html

Pozostałe aktualności

slajder 1920 x575 ckbb jarmark
Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy
Farben
Farben Lehre i Gutek
wiolimis
Akademia Wiolimisia

Komentowanie jest zamknięte.