V Konfrontacje Tańca Współczesnego CODA

baner-coda-2019

Tancerze tańca klasycznego zaczęli poszukiwać nowych form artystycznego wyrazu i tu właśnie pojawił się taniec współczesny, nie ma w nim konieczności trzymania się sztywnych ram i bezkompromisowego przebiegu ruchu tak jak w tańcu klasycznym.
Pojawiły się nowe możliwości takie jak jazz, modern, improwizacje czy inne techniki taneczne w zależności od stylistyki w jakiej porusza się tancerz. Charakteryzuje go luźna forma tańca i dowolność w kreowaniu ruchu oparta na predyspozycji i świadomości ciała. Wychodzimy tancerzom naprzeciw dając możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w konkursie odbywającym się na scenie z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem.
Zachęcamy zespoły taneczne i teatry tańca do udziału w V Konfrontacjach Tańca Współczesnego CODA. Konfrontacje odbędą się 25 maja 2019 r. o godz. 9.00 w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat i powyżej 17 lat. Ocenie podlegać będzie choreografia i technika tańca, ogólny wyraz artystyczny, a także dobór muzyki i kostiumów.
Najważniejszym aspektem są tu jednak emocje i uczucia, szczególnie gdy mowa o teatrze tańca.
Jury przewodniczyć będzie Jacek Przybyłowicz – wybitny tancerz i choreograf współpracujący z teatrami i zespołami tańca na całym świecie.
Termin przysyłania zgłoszeń upływa 8 maja 2019 r. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy!Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.

[an error occurred while processing this directive]