“W duecie” Lidii i Jolanty Domagały

baner-domagala

Galeria Sztuki „Antresola” CK „Browar B.” zaprasza wszystkich miłośników malarstwa i rzeźby na wystawę pt. “W duecie” Lidii i Jolanty Domagały.
Lidia Domagała ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Dyplom uzyskała w 1985 roku z zakresu ceramiki w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Studiowała malarstwo w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka – Dobrzanieckiego. Uprawia malarstwo sztalugowe i ceramikę artystyczną. Od 1988 r. jest członkiem ZPAP. Mieszka i tworzy w Zielonej Górze. W dorobku twórczym posiada wiele wystaw indywidualnych, bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, oraz w plenerach plastycznych ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych we Francji, USA, Niemczech, Austrii, Holandii, Czechach, Słowacji, Polsce oraz w Konsulacie RP na Litwie.
Jolanta Domagała, ur. 1988 w Zielonej Górze. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła oraz Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. Artystka mówi o swojej twórczości: „… projektując szkło artystyczne, w poszukiwaniu form, kieruję się doborem kształtów przeciwstawnych sobie, kontrastowych ale uzupełniających się w delikatny, nienarzucający się sposób. „Subtelność”, to słowo które towarzyszy mi od dawna w mojej pracy twórczej, tak też zdecydowałam się nazwać jedną z moich szklanych rzeźb. Wiele tworzonych przeze mnie kompozycji opartych jest na niuansach, poprzez które rozumiem niewielkie zmiany kształtu, kierunku linii, faktury, koloru czy przepuszczalności światła, odgrywające istotną rolę w ostatecznym wyglądzie całej formy. Swoją inspirację czerpię z geometrii, kontrastującej z miękkimi liniami, występującymi w naturze. Te przeciwstawne formy, na pozór sprzeczne, tworzą ciekawe zestawienie dopełniając się nawzajem.”
Ekspozycja czynna będzie do 30 sierpnia 2017 r.
Zwiedzanie – bilety 2 zł w kasie CK „Browar B.”
wtorek – piątek : godz. 11.00 – 18.00
sobota – niedziela : godz. 14.00 – 18.00 – wstęp wolnyKatalog

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.