W Krainie Baśni, Cieni i Fascynacji

lisek

Klub „Stara Remiza” Centrum Kultury Browar B. ma zaszczyt przedstawić włocławskim miłośnikom fotografii dzikiej natury najnowsze prace Andrzeja Reschke  już w piątek – 27 czerwca o godz.18.00 na wystawie  w Galerii  „Pod wieżą” – „W Krainie Baśni, Cieni i Fascynacji”

Andrzej Reschke – pochodzi z Lęborka, wychowany nad urzekającą rzeką Kisewą w małej miejscowości Kębłowo Nowowiejskie. Później była Odra w Szczecinie, a od 1991roku Wisła we Włocławku oraz okolice. To tu dojrzała jego fascynacja nad przyrodą. Od najmłodszych lat pociągała go natura, od dziecka też wędkował, co później miało duży wpływ na troskę i zrozumienie na czym polega symbioza między ludźmi, a naturą. Efektem ubocznym tej fascynacji i pasji jest właśnie fotografia.
Jest członkiem ZPFP (Związek Polskich Fotografów Przyrody) Okręg Toruński. Swoje prace wystawia od 2011 roku. W dorobku ma pokonkursową prezentację- “Różne spojrzenia, jedno myślenie” przygotowaną przez Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz indywidualną wystawę w Szpitalu miejskim w Toruniu 2011/2012. Zdjęcia pozostały do dyspozycji Ordynatora Oddziału Hematologii. Jest też jednym z laureatów konkursu Wojewody Kujawsko-pomorskiego. 22 zdjęcia tegoż konkursu zostały opublikowane w albumie “Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” . Wystawa „Ptaki” była jego pierwszą prezentacją fotografii we Włocławku. Objęta była też patronatem przez National Geografic – Poland.

Pozostałe aktualności

lubomski - baner-ckbb
Lubomski
slajder 1920 x575 ckbb Browar na Slodowie
„Browar B.” na Słodowie

Komentowanie jest zamknięte.