W krainie tajfunów

japonia baner 1080

Hasło: Japonia. Pierwsze skojarzenia? Gejsze, pulsujące neonami Tokio, kwitnące drzewa wiśni, kuchnia japońska. I może czasem wulkan Fudżi.

A słyszeliście kiedyś o japońskiej wyspie, gdzie połowa mieszkańców mówi w swoim języku, który ma niewiele wspólnego z japońskim? Albo o górach na północy kraju, gdzie z dala od zgiełku powstają cudne, tradycyjne laleczki kokeshi? Co powiecie na spływ flisaków nieopodal Tokio? Na kąpiel w oceanie na początku grudnia i poszukiwanie ziarenek piasku w kształcie gwiazd? Albo spacer w bocznych alejkach tej ogromnej metropolii, gdzie zatrzymał się czas? Zapraszamy na podróż po Japonii nieznanej i trochę zapomnianej. Takiej, która jak raz skradnie serce, już w nim pozostaje.

Karolina Bednarz
Skończyła japonistykę na Oksfordzie, mieszkała w Japonii dwa lata oraz przez dwa miesiące była pracownikiem ambasady w stolicy Korei Północnej – Pjongjangu, dzięki czemu miała dostęp do wielu miejsc, których zwykły turysta nie ma możliwości nawet zobaczyć. Jest także absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu i jak przyznaje cały czas uczy się rozumieć otaczającą rzeczywistość. Prowadzi bloga wkrainietajfunow.pl poświęconego głównie tematyce krajów Azji Wschodniej.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2017 o godz. 18.00 w sali kameralnej “Browaru B.” przy ul. Łęgskiej 28.
Bilety: 15 zł

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.