Wduszygranie – koncert zespołu „Wszystkiego najlepszego”

slajder 1920 x575 ckbb Wszystkiego najlepszego

Wspólne śpiewanie jest szczęściem! Tak brzmi hasło towarzyszące każdemu występowi zespołu „Wszystkiego Najlepszego”, który już 1 grudnia zaprezentuje włocławianom swoje największe przeboje.

Zespół „Wszystkiego Najlepszego” od wielu lat tworzy i wykonuje własne piosenki z klimatu Krainy Łagodności, piosenki poetyckiej, ballady i folku. Trzon grupy nie zmienił się od jej założenia, a stanowią go: założyciel, autor muzyki i wielu tekstów Maciej Rzeźnikowski, Justyna Rzeźnikowska i Beata Łapińska. Prawie od początku członkiem jest też Tomek Keszkowski, który współtworzył pierwszą płytę zespołu. W 1999 roku, kiedy grupa na dwa lata reaktywowała działalność, dołączył do niej Iwo Jankowski. Zespół jest autorem takich piosenek jak: „Taradajka”, „Jesienne oczekiwanie”, „Łapka niedźwiadka” czy „Aniołowie Biali”. Odnaleźć je można w wielu śpiewnikach. „Wszystkiego Najlepszego” wyśpiewał główne nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki, przeglądach poezji śpiewanej czy piosenki studenckiej m.in. kilkakrotnie na Yapie, Bakcynaliach, na Danielce, na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie, na Bazunie, Krakowskim Festiwalu Studenckim i wielu innych.

Po latach przerwy zespół wrócił, wydając w 2017 roku płytę „Na przekór przyszłej korekcie”. Od tego momentu tworzy nowe piosenki i intensywnie koncertuje. W 2019 roku ukazała się kolejna płyta grupy – „Wygnani Poeci”, a w marcu tego roku światło dzienne ujrzał trzeci LP “Małe miasteczka”. Autorami większości tekstów są zaprzyjaźnieni twórcy: Krysia Bernd, Aleksandra Bacińska, Krzysztof Kasperczyk oraz założyciel i autor muzyki Maciej Rzeźnikowski. Cechą charakterystyczną zespołu jest wielogłos, dopracowane aranżacje, melodyjne kompozycje oraz poruszające teksty.

Tego wszystkiego będzie można posłuchać w Centrum Kultury „Browar B.” już 1 grudnia. To właśnie wtedy w Sali Kameralnej odbędzie się koncert „Wduszygranie”, na którym zespół „Wszystkiego Najlepszego” zaprezentuje swoje największe przeboje. O godzinie 18.00 przenieść się będzie można nie tylko w czasie, ale również w podróż po różnych gatunkach muzycznych. Bilety na to wydarzenie w cenie 35 zł zakupić można w kasie Browaru B. (tel. 54 427 02 55).

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultury Muzycznej “MOJE NUTY”.

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.