Wernisaż wystawy prac Grażyny Sowińskiej-Guźleckiej „Fajansowy świat a la Picasso”

slajder 1920 x575 ckbb Fajansowy swiat

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Włocławka na wernisaż wystawy Grażyny Sowińskiej-Guźleckiej „Fajansowy świat a la Picasso”. Ta, związana przez całe swoje życie z fajansem, artystka, zaprezentuje unikatowe dekoracje na wazonach, paterach i ceramice użytkowej.


Grażyna Sowińska-Guźlecka jako córka jednego z wielkich włocławskich projektantów, Jana Sowińskiego, była przez wiele lat związana z Włocławskimi Zakładami Fajansu. Współpracowała również z Dobrzyńsko-Kujawskim Towarzystwem Kulturalnym czy Agencją Reklamową Atelier „KROPKA”, która od 2004 r. zajmowała się wykonywaniem i sprzedażą bombek ręcznie malowanych w tradycyjne wzory kujawskie. Od 2022 r. współpracuje z Nową Fabryką Fajansu we Włocławku. Jej twórczość opiera się na bogatych tradycjach dekoracji roślinnych znanych z wyrobów Włocławskich Zakładów Fajansu – kobaltowych, brązowych, zielonych czy też wielobarwnych kwiatach kujawskich. Taki klimat królować będzie również w Centrum Kultury „Browar B.” w czasie III Festiwalu Fajansu we Włocławku. Obecna wystawa jest swoistym preludium do kolejnych ekspozycji fajansów malowanych przez Sowińską-Guźlecką i jednocześnie zestawieniem jej wcześniejszych projektów form z lat 70. XX w. oraz autorskich dekoracji malarskich z 2022 r. i 2023 r.

Wernisaż 7 października godz. 12.30
Wstęp wolny.
Katalogi: 5 zł/szt., kasa CK „Browar B.”,
Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30)
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Sala nr 5, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)

Wernisaż wystawy prac Grażyny Sowińskiej-Guźleckiej „Fajansowy świat a la Picasso” odbędzie się w sobotę, 7 października, o godzinie 12.30, w sali nr 5. Będzie można ją podziwiać podczas III Fajans Festiwalu oraz przez kolejne dwa tygodnie, do 21 października 2023 roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.