Wernisaż wystawy „Czerń i biel”

zaproszenie Czern i biel

W Galerii Sztuki „Antresola” w Centrum Kultury „Browar B.” można oglądać wystawę “Czerń i biel”.

Idea wystawy „Czerń i biel” powstała w 2013 roku. Głównym założeniem projektu jest integracja artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Nowa Grupa Kujawska” oraz zapraszanych do udziału spoza grupy. Zadaniem każdego z uczestników wystawy było zrealizowanie dowolną techniką artystyczną dyptyku przedstawiającego kontrast czerni i bieli.

W wystawie udział weźmie 25 artystów: z Włocławka, spoza regionu oraz z Ukrainy. Są to zarówno młodzi adepci sztuki, jak i doświadczeni twórcy. Każdy z nich zaprezentował zupełnie inne podejście do tematu – powstałe prace są niezwykle interesujące i różnorodne. Zobaczyć będzie można przede wszystkim dzieła malarskie, ale także grafikę, rysunek, rzeźbę, tkactwo oraz instalacje. Wernisażowi towarzyszył czarno-biały performance pt. „Wpływ” w wykonaniu Teatru „Nasz”. Spektakl poprzez taniec i pantomimę opowiadał o negatywnym wpływie otoczenia na młodego człowieka.

Ekspozycję zwiedzać można od 3 października do końca listopada 2015 r. w godzinach: poniedziałek – piątek 10-18, sobota, niedziela 14-18. Zapraszamy!

Galeria zdjęć:  Link

Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.