Wernisaż wystawy fotograficznej „Podpatrzone w Naturze”

slajder podpatrzone m

Galeria Fotografii “Migawka” Centrum Kultury “Browar B.” zaprasza miłośników przyrody i fotografii 17 listopada 2017 r. o godz.18.00 na wernisaż wystawy fotograficznej „Podpatrzone w Naturze” ,która jest jedną z atrakcji X Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego “Sztuka Natury” -Toruń 2017.

„Podpatrzone w Naturze” to ekspozycja prezentująca prace wyróżnione i nagrodzone w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach VIII Festiwalu “Sztuka Natury” 2015. Na trzydziestu wielkoformatowych fotogramach autorzy nagrodzonych prac uwiecznili najpiękniejsze obrazy przyrody. W gronie wyróżnionych fotografików są : Joanna Antosik, Marek Bednarz, Dawid Brożek, Magdalena Chudzik, Krzysztof Cieślak, Maciej Cmoch, Maciej Fabiszewski, Artur Gerersdorf, Piotr Górny, Karol Grabski, Adam Gutowicz, Łukasz Gwieździel, Serhiy Horobets, Krzysztof Kamuda, Szczepan Klejbuk, Daniel Kopacz, Adam Mańka, Marcin Niesyn, Grzegorz Przyborowski, Piotr Rożejowski, Grzegorz Sawko, Radosław Siekierzyński, Mateusz,Ściborski, Adrian Ślązok, Andrzej Śliwiński, Katarzyna Turkowska, Paweł Wrona, Urszula Wybrańska.
Po wernisażu w Sali Kameralnej odbędzie się spotkanie z dr hab. Adamem Adamskim, Dyrektorem Festiwalu “Sztuka Natury” i prelekcja pt. “OBIEKTYWna NATURA”, prezentacja pokazów multimedialnych poświęconych przyrodzie nagrodzonych w poprzednich edycjach Festiwalu oraz dyskusja o fotografii przyrodniczej.
Dr hab. Adam Adamski jest zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu od czasu studiów. W latach 1991–2016 pracował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. W latach 1997–2016 pełnił funkcję Kierownika Wydziałowego Muzeum Przyrodniczego. Obecnie prowadzi Pracownię Fotograficzną w Zakładzie Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej UMK. W swojej pracy stara się połączyć Naukę (doktorat z nauk biologicznych) i Sztukę (habilitacja z dziedziny sztuk filmowych). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i stworzył wiele indywidualnych wystaw fotograficznych. Wymyślił i kieruje Międzynarodowym Festiwalem Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” w Toruniu od 2008 roku.
Wystawę będzie można oglądać do 14 stycznia 2018 roku. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Więcej informacji o Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego można znaleźć na stronie http://www.sztukanatury.pl/


Katalog


Pozostałe aktualności

Komentowanie jest zamknięte.